Klubik rodzinny „OD JUNIORA DO SENIORA” – osiem miesięcy za nami

Kwiecień 2016 roku jest ósmym miesiącem realizacji działań pod wspólną nazwą KLUBIK RODZINNY. Dotychczas działania finansowane były w ramach projektu MIKRODOTACJE (we wrześniu i październiku 2015) oraz dofinansowania z Gminy Międzyzdroje (od listopada 2015). Realizatorem projektu jest Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.

 

Nasz KLUBIK oferuje bezpłatne zajęcia dla mieszkańców gminy Międzyzdroje i każdy znajdzie w nim coś dla siebie:

– zajęcia dla małych dzieci KLUBIK MALUSZKA, to cykl spotkań dla rodziców i dzieci do lat 5. Zajęcia pt. „Maluszkowanie” prowadzone są autorskim programem przez animatora p. Annę Zimowską. Rodziny poznają nowe zabawy sportowe, artystyczne i edukacyjne, które wspomagają rozwój dziecka np. zmysł równowagi, wzroku, słuchu, dotyku. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy w każdy czwartek o godzinie 16:30.

– zajęcia sportowe GIMNASTYKA DLA KAŻDEGO czyli porcja energii poprzez fitness i gimnastykę, którą przekazuje trener p. Danuta Jakubiak. Zajęcia odbywają się we wtorki w dużej sali budynku „Wiklina” w Wapnicy o godz. 17.45. Zajęcia skupiają osoby w każdym wieku, które podejmują cotygodniowe wyzwania i w aktywny sposób spędzają wolny czas.

– comiesięczne Warsztaty Artystyczne o różnorodnej tematyce: ozdoby świąteczne (pierniki i pisanki), prezenty (dla dziadków), kartki, recykling. Uczestnicy ozdabiali zakładki do książek, magnesy na lodówkę, podkładki pod kubki, skrzynki, wieszaki, doniczki, okolicznościowe kartki, pierniki itp. W drugiej połowie kwietnia zapraszamy na warsztaty recyklingowe.

Na rozpoczęcie aktywności fizycznej nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Podczas Gimnastyki dla Każdego w ramach ćwiczeń z elementami fitness pomagamy naszym kręgosłupom. Również Klubik Maluszka pozwala się rozruszać, szczególnie podczas zajęć z chustą animacyjną czy też podczas turlania się.

Od stycznia do kwietnia 2016 r. Klubik Rodzinny funkcjonuje dzięki dotacji z budżetu Gminy Międzyzdroje. Obecnie Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” podjęło szereg działań by Klubik Rodzinny mógł nadal istnieć. Zależy nam ponieważ zależy Wam, uczestnikom.

Koordynator Projektu

Iwona Samołyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *