II edycja Fala Międzyzdroje Woman Cup przeszła do historii

W sobotę 11.02.207 od godziny 9:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach odbyła się III edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Fala Woman Cup 2017.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z całego województwa zachodniopomorskiego. Oprócz dwóch drużyn gospodyń Fala I i Fala II na boisku zaprezentowały się zespoły : Hattrick Kołobrzeg, Energetyk Junior Gryfino, Pomorzanin Nowogard, Vielgovia Szczecin, Victoria SP2 Sianów oraz Błękitne Stargard. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał sekretarz gminy Międzyzdroje Pan Henryk Nogala. Tuż po otwarciu na parkiet wniesiono piękny i okazały tort, który został przygotowany dla dwóch naszych zawodniczek Katarzyny Wojciechowskiej oraz Lucyny Szulc, które w lutym obchodzą swoje urodziny. Po tym miłym i wzruszającym momencie na parkiecie dominowała już tylko piłka. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Jedno spotkanie trwało 12 minut. W sumie rozegrano 28 meczów i strzelono 78 bramek. Oglądać można było wiele ciekawych akcji jak i niesamowitych interwencji bramkarskich.

Po rozegraniu wszystkich spotkań wyłoniono zwycięzców:

1. Błękitne Stargard

2. Victoria SP2 Sianów

3. Fala I Międzyzdroje

4. Energetyk Junior Gryfino

5. Vielgovia Szczecin

6. Hattrick Kołobrzeg

7. Pomorzanin Nowogard

8. Fala II Międzyzdroje

Trakcie zawodów sztaby trenerskie prowadziły swoje obserwacje by uhonorować wyróżniające się zawodniczki.

Królową Strzelczyń III edycji FWC została: Weronika Szuba – Błękitne Stargard – 11 bramek.

Najlepszą bramkarką III edycji FWC wybrano jednogłośnie: Ewelinę Konstantynopolską – Energetyk Junior Gryfino

Najlepszą zawodniczką turnieju, również jednogłośnie wybrano: Malwinę Grzelak – Victoria SP2 Sianów.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju obecna była Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów Pani Katarzyna Kutereba-Gnitecka, która wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawwej nr 2 w Wapnicy Panią Iwoną Sołtysiak dokonały dekoracji zwycięskich drużyn oraz wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów dla wszystkich zespołów uczestniczących w zawodach.

Cieszy fakt , że po raz kolejny nasze bardziej doświadczone zawodniczki z Fali I stanęły na podium dużej imprezy ale należy w tym miejscu pogratulować również młodszym zawodniczkom występującym pod nazwą Fala II, które pokazały się z bardzo dobrej strony i mimo ostatniego miejsca pokazały, że są gotowe do gry na takim poziomie notując remis 0:0 ze zdobywczyniami II miejsca.

Składy naszych drużyn:

Fala I: Julia Interewicz, Katarzyna Wojciechowska, Natalia Matyla, Emilia Janik, Lucyna Szulc, Monika Bojaczuk, Julia Ordon.

Fala II: Julia Interewicz, Andżelika Piorun, Natalia Kozubowska, Joanna Czerec, Alicja Peitler, Amelia Stanioch, Patrycja Marcinkowska, Agnieszka Rydz-Szyrmo.

Wysoki poziom poziom wyszkolenia naszych zawodniczek został dostrzeżony i tak po raz pierwszy w historii nasze Panie otrzymały zaproszenie na jeden z największych turniejów kobiecej piłki Pajo Cup, który odbędzie się w dniach18-19.02.2017 w Szczecinie, gdzie rywalizować będą z klubami z Ekstraligi kobiet a także z zagranicznymi zespołami.

Na koniec pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego , że organizacja takiego turnieju była możliwa i że ranga tej imprezy wzrasta z roku na rok dzięki Wam i Waszej dobrej Woli:

Burmistrzowi Międzyzdrojów Panu Leszkowi Doroszowi, Zastępcy Burmistrza Pani Katarzynie Kuterebie-Gniteckiej oraz Sekretarzowi Gminy Panu Henrykowi Nogali za pełnienie roli gospodarza III Edycji FWC 2017.

Staroście Kamieńskiemu Panu Józefowi Malcowi za ufundowanie okazałych pucharów oraz nagród rzeczowych dla zwycięskiej drużyny oraz Panu Markowi Szymańskiemu za pomoc w załatwianiu formalności.

Pani Dyrektor SP 1 w Międzyzdrojach Pani Iwonie Banachowicz za udostępnienie hali sportowej oraz Panom Rafałowi Błocianowi i Jarosławowi Czajkowskiemu za przygotowanie obiektu do zawodów.

Całej obsadzie Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą UM w Międzyzdrojach za przygotowanie pakietów promocyjnych dla gości.

Pani Dyrektor SP 2 w Wapnicy Pani Iwonie Sołtysiak za nieocenioną pomoc w trakcie zawodów oraz dekoracji uczestników turnieju.

Państwu Julicie i Piotrowi Ordon za ufundowanie ciepłego posiłku w czasie zmagań sportowych dla wszystkich uczestników i gości.

Panu Kamilowi Kędzierskiemu właścicielowi Sklepu Sportowego AUT w Stargardzie za ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców oraz wyróżniających się zawodniczek.

Państwu Joannie Adamczewskiej i Grzegorzowi Dutkalskiemu za ufundowanie wspaniałego, okazałego i pysznego tortu.

Panom Piotrowi, Pawłowi i Błażejowi Karasiewicz oraz Sławomirowi Wiśniewskiemu za zabezpieczenie techniczne zawodów oraz czuwanie nad bezpiecznym prowadzeniem imprezy.

Wszystkim rodzicom naszych dziewcząt za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników a w szczególności Paniom Wioletcie Piorun, Magdalenie Matyli oraz Marzenie Dwornik za całodzienne czuwanie i nieocenioną pomoc w obsłudze zawodniczek i przybyłych gości.

Panu Henrykowi Jabłońskiemu za to , że zawsze jest z nami i dokumentuje nasze zmagania.

Serdeczne Podziękowania składają Trenerzy naszych dziewcząt: Łukasz Szumlewski oraz Krzysztof Piorun.

K.S. Fala Międzyzdroje

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *