I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej

I Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej to zawody lekkoatletyczne przewidziane dla dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz sąsiednich województw. Termin zawodów przewidziany jest na 09.06.2019 r. na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach.
Pierwszeństwo udziału w Memoriale będą miały dzieci i młodzież, które nie posiadają licencji zawodniczych w PZLA. Dopuszczalny udział będą miały dzieci i młodzież z licencjami zawodniczymi w PZLA. Pomysł organizacji Małego Memoriału im. Ireny Szewińskiej nie jest przypadkowy. Pani Irena Szewińska od lat była związana z Międzyzdrojami i niejednokrotnie towarzyszyła imprezom sportowym w naszym mieście. Pani Irena była honorowym obywatelem Miasta i Gminy Międzyzdroje. Ponadto w lipcu 2018 r. Rada Miejska w Międzyzdrojach jednogłośnie nadała imię Ireny Szewińskiej Stadionowi Miejskiemu w Międzyzdrojach.
W Memoriale planujemy rozegranie konkurencji lekkoatletycznych typowo kojarzących się z Ireną Szewińską, czyli przede wszystkim biegi sprinterskie i skoki. Odbędą się takie konkurencje lekkoatletyczne jak biegi na 60m, 100m, 200m, 300m, 600m, 1000m oraz techniczne takie jak skok w dal, skok wzwyż, rzut piłką palantową.
Głównym celem zawodów będzie wyszukiwanie sportowych talentów, które być może w przyszłości tak jak nasza Mistrzyni będą zdobywać medale Olimpijskie. Ponadto organizacja Memoriału ma na celu przybliżenie sylwetki Ireny Szewińskiej dzieciom i młodzieży oraz upamiętnienie znakomitych dokonań sportowych naszej Mistrzyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *