I – ligowe tenisistki stołowe „Chrobrego Międzyzdroje są na wysokiej, drugiej pozycji po 10. rozegranych kolejkach!

Trwają rozgrywki I ligi tenisa stołowego kobiet, w których z dobrym skutkiem występują nasze panie z UKS „Chrobry” Międzyzdroje, które nasz zespół rozpoczął ważną wygraną w Białymstoku, gdzie pokonał 7:3 silną ekipę „KS Galaxy”.

Po wznowieniu rozgrywek po okresie około świątecznym, podopieczne trenera Jacka Wandachowicza rozegrały u siebie w niedzielę 6 stycznia spotkanie z MLUKS „Dwójką” z Rawy Mazowieckiej. Zespołem zajmującym obecnie ósmą lokatę (występuje dziesięć zespołów).

Trzeba przyznać, że nasze tenisistki musiały się natrudzić, aby ostatecznie pokonać rywalki, ostatecznie wygrywając cały mecz wynikiem 6:4.

Drogę do wygranej rozpoczęła Maja Garbino, która pokonała 3:1 Paulinę Stachecką.

Potem niestety przyszła pechowa przegrana Joanny Kiedrowskiej (2:3). Następnie na 2:1 podwyższyła mocna tego dnia M. Garbino, która pewnie pokonała swoją rywalkę.

Niestety w następnej partii Joanna Kiedrowska znów przegrała minimalnie swoje spotkanie (2:3). I wtedy było remisowo. Po 2:2.

Na szczęście w następnych spotkaniach, Wioleta Witkowska – Krawczyk dwukrotnie zwyciężyła swoje mecze, a do tego swój punkt dołożyła Marta Lis. I w tym momencie zrobiło się naszym o wiele lżej.

W trzech kończących spotkaniach nasze panie zainkasowały jeszcze punkt za sprawą duetu W. Witkowska – Krawczyk/M. Garbino, prowadząc wtedy 6:3.

W ostatnim rozdaniu nasz duet M. Lis i J. Kiedrowska, niestety nie sprostały Elizie Brzęczek i Wiktorii Wrzosek, przegrywając 2:3 i spotkanie zakończyło się naszą wygraną 6:4.

W tym deblowym spotkaniu nasze panie przegrywały już 0:2, lecz potem wygrały dwie partie. Niestety w ostatnim, decydującym rozdaniu, uległy rywalkom 8:11.

Po tym spotkaniu i rozegraniu 10. meczów, nasz „Chrobry” jest na miejscu drugim z jednopunktową stratą do zespołu „Metal – Technik” z Łomży.

Jak się mówi w środowisku tenisa stołowego w Międzyzdrojach, nasze tenisistki chciałyby po tym sezonie powrócić do lity, by tam potem pozostać i walczyć na dłużej. Szanse są. Tylko trzeba rozstrzygać kolejne spotkania na swoja korzyść, choć wydaje się to nie takie proste, bowiem pretendentów do awansu jest co najmniej kilku.

Już w najbliższą niedzielę (19.01.) tenisistki „Chrobrego” podejmą rywalki z białostockiego „KS Galaxy”, który zajmuje obecnie siódmą lokatę. Będzie to rewanż za 7:3 dla naszych w pierwszym meczu w Białymstoku na początku sierpnia ubiegłego roku.

Początek spotkania o godzinie 16:00. Miejsce – hala sportowa im. A. Grubby w Międzyzdrojach.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *