Harcerski Biwak Zimowy we Wrocławiu

Ferie zimowe to czas wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i młodzieży szkolnej. Są po to aby pełni energii odpoczywali, bawili się, realizowali swoje pasje i zainteresowania, na które podczas szkolnych zajęć często brakuje czasu.

Zuchy i harcerze z Gminy Międzyzdroje i Wolin wspólnie spędzali ten czas, realizując swój harcerski program w dniach 9 -13 lutego 2023 r. na wypoczynku podczas Biwaku Zimowym we Wrocławiu. Przez kilka dni nabywali umiejętności, zwiedzali i realizowali harcerskie zadania zdobywając sprawność „Przewodnik po mieście”. Każdego dnia zaraz po śniadaniu wyruszali na wędrówkę żeby zobaczyć Hydropolis, ZOO, czy Kolejkowo, a popołudniami zwiedzali Rynek i całe miasto. Była nawet okazja rozegrać grę terenową, której celem było odnalezienie jak największej ilości wrocławskich krasnali. Najlepszy harcerski zastęp odnalazł ich aż 53.

Wszystko co dobre szybko się kończy! Niestety był to krótki pobyt, a zarazem bardzo udane spędzenie czasu w harcerskim gronie. Harcerski Biwak Zimowy we Wrocławiu dofinansowany został z budżetu Gminy Międzyzdroje.

Czuwaj!
phm. Tomasz Rychłowski
Komendant X Szczepu „Gniazdo” ZHP
w Międzyzdrojach

To top