Gwałtowne opady deszczu w Międzyzdrojach – zalane ulice

W środę rano nad Międzyzdrojami przeszła gwałtowna burza z ulewą. Miasto niemal natychmiast zostało zalane wodą. Co ciekawe, niedawno zbudowany sklep Lidla został podtopiony, a parking zalany miejscami po kolana.

Nieliczni klienci , którzy zostali zaskoczeni w sklepie, próbowali wyjechać na wózkach. Piękny Park Chopina, Gryfa Pomorskiego Centrum Handlowe kompletnie zalane. Podwórko i samochody tuż przy budowanym wielopiętrowym parkingu też. Woda wdzierała się tam gdzie było niżej od ulic, choć i wiele ulic było zalanych i trudnych do przejechania.

Ludzie chodzili na boso po kolana w wodzie. Przyczyną takiej sytuacji jest wadliwa instalacja deszczowa i gwałtowne opady. Zaniedbania i nieprawidłowości powstały za poprzedniego burmistrza Leszka Dorosza i radnych tamtego okresu.

Nowe władze jak na razie nie zrobiły wiele by poprawić sytuację.

Bez opamiętania wszystkie nowe budynki były podłączane do niewydolnej instalacji. Pewnie też i złe rzędne przy budowie nowych obiektów, tak jak Lidl, który jest posadowiony poniżej jezdni.

Zalane kotłownie, piwnice bo są za małe przekroje kolektorów odprowadzające wodę. Woda wybijała kratkami ściekowymi i to było najgorsze. Strażacy z całej okolicy ruszyli na pomoc. Pompy nie nadążały wypompowywać wodę.

W wielu przypadkach nie było gdzie wylewać. Teraz trzeba przeanalizować przyczynę tego zalania i co się da poprawić. Fachowcy pewnie wiedzą co trzeba zrobić, tylko teraz kto za to zapłaci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *