Gra miejska „Czytelnik na tropie książek”

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Gmina Międzyzdroje, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach oraz 10 Szczep „Gniazdo”ZHP zapraszają do wzięcia udziału w grze miejskiej pt. „Czytelnik na tropie książek”, która odbędzie się 22 sierpnia 2020 r. o godzinie 11.00 w Międzyzdrojach.

Gra miejska staje się jedną z najpopularniejszych metod pracy z młodym odbiorcą. Polega na  rozwiązywaniu zagadek i wykonywaniu określonych zadań w przestrzeni miejskiej. Ważnym elementem gry jest rywalizacja między grupami oraz dotarcie uczestników jak najszybciej do mety.

Do zabawy zapraszamy rodziny z dziećmi – zarówno mieszkańców Gminy Międzyzdroje jak i turystów. Gra będzie polegać na odnalezieniu 12 punktów wyznaczonych na terenie Międzyzdrojów. Grupy w każdej bazie za wykonanie wyznaczonego zadania otrzymają zagadkę naprowadzającą do następnego punktu. Wygrywa drużyna, która zaliczy wszystkie bazy i dotrze jako pierwsza na metę. Miejscem startu będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach.

W grze może wziąć udział maksymalnie 12 grup (decyduje kolejność zgłoszeń), liczące od 2 do 5 osób. W każdej drużynie musi być minimum jedna osoba powyżej 18. roku życia. Aby przystąpić do gry należy dokonać zgłoszenia najpóźniej do 20 sierpnia 2020 r. do godz. 17.00 osobiście w bibliotece lub drogą mailową pod adresem: biblioteka.miedzyzdroje@poczta.internetdsl.pl. W formularzu prosimy o podanie składu osobowego grupy (imię i nazwisko każdego z członków drużyny oraz wiek dzieci) z zaznaczeniem kto będzie kapitanem drużyny oraz o podanie kontaktowego numeru telefonu. Warunkiem przystąpienia do zabawy jest wypełnienie i podpisanie zgody na udział w grze przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną obowiązuje reżim sanitarny. Uczestnicy zostaną zaopatrzeni w maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe oraz żele antybakteryjne. W grze mogą brać udział wyłącznie osoby zdrowe.

Gwarantujemy dobrą zabawę, nagrody główne dla 3 pierwszych drużyn oraz atrakcyjne nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników.

Gra miejska połączona jest z konkursem o tematyce patriotycznej dla dzieci i młodzieży z Gminy Międzyzdroje. Partnerami gry miejskiej są: Woliński Park Narodowy, Klub Sportowy „Fala”, Klub Przewodników PTTK „Na Wyspach”, Oddział PTTK w Międzyzdrojach, Park Linowy „Bluszcz”, Bałtycki Park Miniatur, Zakład Ochrony Środowiska, Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyzdrojach, Oceanarium w Międzyzdrojach, Cafe Martini.

Więcej informacji udzielają bibliotekarze pod nr tel. 91 32 80 442. Regulamin i potrzebne załączniki dostępne są na stronie www.biblioteka.miedzyzdroje.pl

Bibliotekarze

To top