Godło Promocyjne “Teraz Polska” dla Międzyzdrojów

W ramach planowanych działań wspomagających promocję Gminy Międzyzdroje, w celu umocnienia marki promocyjnej miasta, zgłosiliśmy chęć udziału  ogólnopolskim  konkursie „Teraz Polska”.

Konkurs organizowany jest  przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, którego celem jest nagrodzenie najlepszych produktów, usług, gmin, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Konkurs  realizowany jest w 3 kategoriach: na Najlepsze Produkty i Usługi, dla Gmin oraz dla Przedsięwzięć Innowacyjnych i przebiega wieloetapowo.

W I etapie konkursu należało wypełnić ankietę weryfikacyjną, obejmującą szeroki zakres informacji i danych z ostatnich trzech lat. Ankieta została poddana opinii Branżowej Komisji Ekspertów, którzy dokonali oceny na podstawie informacji zawartych we wniosku weryfikacyjnym oraz Kolegium Ekspertów, którzy badali zgodność ocen komisji z kryteriami Konkursu. W tym roku wpłynęło blisko 100 zgłoszeń rejestracyjnych. Spośród nich 67 otrzymało nominację do godła „Teraz Polska”, w tym również Gmina Międzyzdroje.

II etapem konkursu była prezentacja nominowanych do godła promocyjnego, która odbyła się w Warszawie na stadionie narodowym w dniu 25 kwietnia br. Na stoiskach promocyjnych, swoją ofertę prezentowały min. firma Sokołów, Ursus S.A., gmina Przywidz i inne. Przygotowana prezentacja Międzyzdrojów, utrzymana w klimacie nadmorskim, a także atrakcyjne materiały promocyjne zostały wysoko ocenione, zyskując uznanie i przychylność Kapituły.

Zwieńczeniem udziału w konkursie była uroczysta gala, podczas której wręczono godła promocyjne „Teraz Polska”. Uroczystość odbyła się 30 maja br. w Teatrze Wielkim w Warszawie. Imprezę poprowadzili Radosław Brzózka i Agata Konarska. Laureatom konkursu statuetki wręczał min. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, a uroczystość uświetnił koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem. Obecność znamienitych osobistości oraz wysoki poziom artystyczny tego wydarzenia  stanowi o tym, iż gala „Teraz Polska” to prestiżowa impreza gospodarcza oraz doniosłe wydarzenie kulturalne w Warszawie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Gminy Międzyzdroje.

Godło „Teraz Polska” od lat cieszy się zaufaniem i uznaniem społecznym. Rozpoznawalność godła „Teraz Polska” przekłada się  na możliwości promocyjne, jakie pojawiają się przed laureatami. Tym bardziej cieszy fakt, że Międzyzdroje znalazły się w gronie laureatów tej prestiżowej nagrody. To uznanie i prestiż, którymi możemy się szczycić.

 

 

Anetta Czyżak

Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *