Finałowe odliczanie do Pol’and’Rock 2022

Przygotowania do festiwalu wkroczyły w finałową fazę. Co czeka na uczestników tegorocznego Pol’and’Rock? Dużo muzycznych wrażeń, ogromna porcja pozytywnej energii, ale też moc atrakcji w strefie Pomorza Zachodniego. Będzie to wyjątkowe miejsce wypoczynku, zabawy, nauki. Różne aktywności promujące region przygotowuje Urząd Marszałkowski i zachodniopomorskie firmy, instytucje, uczelnie. Strefa będzie działać od 4 do 6 sierpnia w festiwalowym miasteczku na terenie lotniska Czaplinek – Broczyno.

Pol’and’Rock na dobre zagościł w Zachodniopomorskiem. Rok temu festiwal odbywał się na lotnisku Makowice – Płoty, a teraz przenosi się w krainę pięknych jezior, w okolice Czaplinka. Zmienia się lokalizacja, nie zmienia się klimat.

– Pomorze Zachodnie jest otwarte, gościnne, przyjazne. Już odliczamy dni i godziny do rozpoczęcia kolejnego Pol’and’Rock w naszym regionie – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Serdecznie zapraszamy do festiwalowej strefy Pomorza Zachodniego. Będą tam wygodne leżaki, lawendowe pole, kreatywne zabawy, atrakcyjne gadżety i moc innych atrakcji.

Jakich? Planowana jest m.in. bitwa na balony z farbą, której efektem będzie fluorescencyjny obraz. O poranku będą odbywały się zajęcia jogi, a później lekcje salsy. Będą również warsztaty dla młodszych i starszych – malowanie, wyklejanie, wyszywanie itd.. Ciekawie zapowiada się konkurs na najpiękniejszy festiwalowy wianek. Szykuje się też wielkie wspólne działo – ekologiczny obraz z nawet 10 tysięcy kolorowych nakrętek, który zostanie później przekazany na aukcję WOŚP.

Radosną strefę Pomorza Zachodniego wypełnią energią i pomysłami regionalne firmy Wasted Couture i Mentor, znane m.in. z udziału w projekcie „Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne” (https://www.facebook.com/watch/135490949986411/364953728746640/).

Tak jak w ubiegłym roku – w festiwalowej strefie Pomorza Zachodniego zaprezentują się uczelnie ze Szczecina i Koszalina, zapraszając uczestników Pol’and’Rock do plenerowych laboratoriów, na ciekawe wykłady i pokazy.

28. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Broczyno pod Czaplinkiem.
https://polandrockfestival.pl/ Impreza jest niebiletowana. Wszystkie koncerty i atrakcje są bezpłatne. Ogólnodostępne i darmowe jest również pole namiotowe (wyjątek stanowi Rock Camp).

Dojazd do Czaplinka ułatwią dodatkowe pociągi, zorganizowane z inicjatywy marszałka Olgierda Geblewicza. W festiwalowe dni uruchomionych zostanie aż 16 par dodatkowych składów. Będą kursowały głównie z kierunku Szczecinka, skomunikowane z pociągami IC i Regio, a także z pociągami ze Stargardu i Runowa Pomorskiego. Specjalna siatka połączeń uwzględnia połączenia z kierunków: Szczecin, Koszalin, Trójmiasto i Warszawa. W ostatnią noc festiwalową i dzień po zakończeniu koncertów, czyli 7 sierpnia, na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwozowych – głównie do Szczecinka, ale również do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina.

Na Pol’and’Rock warto również wybrać się rowerem. Specjalne festiwalowe trasy – m.in. ze Szczecina (160 km), Koszalina (121 km), Gorzowa Wielkopolskiego (174 km), Berlina (346 km) – znajdują się w aplikacji „Pomorze Zachodnie”. Apkę można bezpłatnie ściągnąć z Google Play i AppStore.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top