Dziennik Turystyczny Wyspy Wolin i okolic.

W dniu 15.02.2018r. w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno-Muzealnego WPN w Międzyzdrojach, odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektu Wander Book – Dziennik Turystyczny Wyspy Wolin i okolic.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych ośrodków turystycznych oraz właściciele atrakcji turystycznych znajdujących się w regionie.

Zainteresowanie projektem okazało się bardzo duże. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Urzędów Miejskich i przedsiębiorcy z Międzyzdrojów, Wolina, Świnoujścia, Rewala i Kamienia Pomorskiego.

Zaproszonych Gości przywitał Dyrektor WPN – dr Wojciech Zyska. Przedstawiciele firmy Wander Book omówili założenia projektu oraz możliwości jego realizacji w naszym regionie.

Projekt Wander Book nie jest nowy i w innych obszarach kraju np. na Dolnym Śląsku, rozwija się w szybkim tempie. Ma on charakter międzynarodowy. Swoim zasięgiem obejmuje już Czechy, Słowację, Niemcy i Polskę.

Głównymi celami projektu Wander Book – Dziennik Turystyczny jest promocja atrakcji turystycznych regionu poprzez:

– wydanie dziennika turystycznego o charakterze informacyjno-kolekcjonerskim,

– wydanie kart (naklejek) przedstawiających poszczególne atrakcje,

– zaktywowanie turystyki na obszarze objętym projektem, szczególnie poza sezonem letnim.

Zainteresowani wyrazili chęć udziału w projekcie. Pozytywne doświadczenia z projektem ma już kilku regionalnych przedsiębiorców z Rewala oraz Świnoujścia.

Woliński Park Narodowy również przystąpi do projektu. Turyści odwiedzający WPN będą mogli kolekcjonować karty przedstawiające główne atrakcje Parku.

Mamy nadzieję, że spotkanie przyniesie wiele korzyści dla integracji środowiska turystycznego w regionie i projekt Wander Book wpisze się na stałe w mapę turystyczną Wyspy Wolin i okolic.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w projekcie Wander Book.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *