Dzień Kobiet w MDK w Międzyzdrojach

8 marca w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Wieczór rozpoczął się wernisażem wystawy zatytułowanej „Do trzech razy sztuka” autorstwa Krzysztofa Nowaka, Artura Kubasika oraz Bartka Wutke.
Krzysztof Marek Nowak – etnolog, dziennikarz i fotograf. Od ponad 20 lat dziennikarz. Początkowo w tygodniku „Wyspiarz”. Pomysłodawca i twórca popularnej na wyspach w drugiej połowie lat 90 –tych Rozgłośni Radiowej „Radio 44”. Od połowy 2000 roku wydawca i redaktor naczelny tygodnika „Wyspiarz Niebieski” oraz portalu internetowego www.wyspiarzniebieski.pl. Od wielu lat zajmuje się fotografią, głównie przyrodniczą, zabytkami architektury, reportażową i tą związaną z codzienną pracą dziennikarską.
W swoim dorobku jako fotografik ma trzy indywidualne wystawy, dwie w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu oraz w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach.
Na obecnej wystawie w MDK zostały przedstawione m.in. niezwykłe „twarze” drzew, które autor dostrzegł podczas swoich licznych wędrówek po okolicznych lasach. Bardzo oryginalne są prace, oprawione w ramki z kawałków gałązek
i kory drzew.

Artur Kubasik, jak wielu przyszłych fotoreporterów przygodę z fotografią zaczynał z legendarnym Zenitem. Do 2013 roku związany był z Gazetą Wyborczą, dokumentując codzienne życie mieszkańców polskich wysp i Zachodniego Pomorza. Obecnie mieszka w Lubinie, każdą wolną chwilę spędza w Wolińskim Parku Narodowym. Oddaje się tam swojej nowej pasji –fotografii przyrodniczej. Godzinami w ciszy podpatruje wolno żyjące zwierzęta.

Bartek Wutke pracę zaczynał w Radio 44 nadającym w Świnoujściu. Później zwiedził wszystkie redakcje w okolicy –Wyspiarza, Świnoujście Dzisiaj, Głos Szczeciński. Próbował szczęścia na stałym lądzie w Poznaniu i Warszawie, współpracując z Głosem Wielkopolskim, legendarnym portalem tutej.pl oraz ogólnopolską agencją Newspix. Może pochwalić się publikacjami w niemal wszystkich polskich gazetach. Podczas kilku lat pracy fotoreporterskiej miał okazję fotografować wielu mniej lub bardziej znanych ludzi.
Wystawę można zwiedzać do 31 marca.

Następnym punktem wieczoru było przedstawienie teatru rodzinnego „Fantazja”. Grupa teatralna pod kierownictwem Ewy Sobolewskiej-Kaśkosz, Aliny Poskart oraz Iwony Sołtysiak przygotowała na tą szczególną okazję cztery bloki tematyczne: Kobieta Idealna, Umieć Odejść, Zdarzyło się w Dniu Kobiet oraz Pokaz mody niekonwencjonalnej. Przy świecach i lampce wina widzowie obejrzeli pełny humoru spektakl.
Każda z przybyłych pań została obdarowana symbolicznym tulipanem, był też słodki poczęstunek.
Uwieńczeniem wieczoru był występ zespołu „Backstage acoustic”. Młodzi, utalentowani muzycy, półfinaliści programu „ Must be the music” III, oraz uczestnicy programu „ Mam talent”, mają już w swoim dorobku cztery płyty coverowe. Duet gitarowo-wokalny ma na swoim koncie setki występów w Polsce i za granicą, zawsze spotyka się z ciepłym odbiorem publiczności.
Utwory w wykonaniu „Backstage acoustic” to prawdziwa uczta dla melomana.
Organizator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *