Dzieci z Przedszkola w Wapnicy czytały pluszowym misiom

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt, w którym udział bierze 240 przedszkoli z całej Polski.

Autorem projektu jest Pani Aneta Konefał. Głównym celem akcji jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. Misiom podróżującym po całej Polsce czytały również dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Wapnicy.

Nasz miś, któremu dzieci nadały imię Tuptuś, wyruszył w swoją daleką podróż w piątek 25 listopada. Miś wyposażony został w dziennik podróży, w którym dzieci wraz z nauczycielami wpisywały tytuł przeczytanej bajki, dedykację dla misia i wklejały zdjęcia swojej grupy. Tuptuś z Wapnicy odwiedził dziewięć przedszkoli, w których słuchał czytanych bajek, bawił się z dziećmi, poznał ich salę oraz najbliższą okolicę. Dzieci przywitały go z wielką radością, kiedy wrócił do przedszkola 13 lutego. Nasz miś odwiedził przedszkolaków w Żyrardowie, Aleksandrowie Łódzkim, w Kolbuszowej, Chorzelowie, Połajewie, Suliszewie, w Warszawie, Ryjewie i w Tarnowskich Górach. Przez kilka miesięcy naszą grupę odwiedzały misie z ww. placówek, którym czytaliśmy opowiadania, bajki, baśnie oraz wypełnialiśmy ich dzienniki podróży. Wszystkie misie otoczyliśmy wielką opieką, a każda paczka z misiem sprawiała nam wiele radości. Udział w projekcie pozwolił poznać dzieciom nowych przyjaciół z różnych miejscowości w Polsce.

Malwina Żardecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *