Cenne wyjazdowe wygrane tenisistek międzyzdrojskiego „Chrobrego” w Nadarzynie i Warszawie i zasłużony fotel wicelidera I ligi

W minionym tygodniu tenisistki I – ligowego UKS „Chrobry” Międzyzdroje udały się w długą i męczącą podróż do centralnej Polski, gdzie w piątek i sobotę (12 – 13 stycznia), zmierzyły się z najpierw GLKS II Nadarzyn (szósta lokata), a potem drugim zespołem SCKiS HALS WADWICZ, zajmującym odległe, obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszym spotkaniu nasze panie wygrały 6:4, a punkty dla drużyny zdobyły: Wioleta Witkowska – 2,5 pkt., Maja Krzewińska i Sylwia Wandachowicz po 1,5 pkt. oraz Anna M. Zielińska – 0,5 pkt,

Było to trudne spotkanie. Jednak nasze tenisistki wytrzymały napór rywalek, które ani myślały poddawać się wyżej ustawionej w tabeli drużynie.

W drugim spotkaniu w Warszawie, było już o wiele łatwiej. Przez całe spotkanie widać było wyższość naszych pań, i to pod każdym względem. Ostatecznie bardzo przekonywująco zwyciężyły 9:1.

Gospodynie zdobyły jeden punkt za sprawą raczej nieoczekiwanego zwycięstwa 3:2, Moniki Klimczak z naszą Anną M. Zielińską.

Pewne punkty dla „Chrobrego” zdobywały w tym spotkaniu: znakomicie spisująca się w tym sezonie, Maja Krzewicka, oraz Wioleta Witkowska i Sylwia Wandachowicz ©  –  po 2,5 pkt., a także nieco pechowa w tym meczu, Anna Monika Zielińska, która ugrała 1,5 punktu.

Dzięki tej wygranej, nasz zespół z 18 punktami (małe punkciki 84:26) przesunął się na drugą pozycję tabeli I ligi, mając przy tym, tyle samo punktów co lider, MRKS Gdańsk. Jednak gdańszczanki oraz zajmujący trzecie miejsce, LUKS Agro – Sieć Chełmno, mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.

20 stycznia (sobota) o godzinie 16:00, nasze sympatyczne tenisistki zagrają u siebie, a ich rywalkami będzie IKTS NOTEĆ Inowrocław, który zajmuje siódmą lokatę z sześcioma punktami w swym dorobku.

W pierwszym meczu tych drużyn, który rozegrano 30 września ub. roku w Inowrocławiu, nasze tenisistki pewnie wygrały 8:2, a w nim, M. Krzewicka wywalczyła 2,5 pkt., A. M. Zielińska i W. Witkowska zdobyły po 2 punkty, zaś S. Wandachowicz – 1,5 punktu.

W rankingu indywidualnym I ligi, najwyżej ze wszystkich tenisistek sklasyfikowana jest Maja Krzewicka, która ma na swym koncie aż zdobyte 54 punkty. Tuż za nią jest Anna Monika Zielińska z 51 punktami.

Nieco dalej w tej klasyfikacji są pozostałe nasze panie. Wioleta Witkowska ma 24 punkty. Z kolei Sylwia Wandachowicz ugrała dotąd 12 punktów. Ostatnia z naszych tenisistek, Marta Lis, która grywa rzadziej, ma wywalczonych sześć punktów.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *