70 urodziny Szkoły Podstawowej w Wapnicy i 20-lecie nadania imienia prof. dra Władysława Szafera.

16 listopada br. Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy obchodziła swoje 70-te urodziny oraz 20-lecie nadania imienia patrona- światowej sławy botanika i ekologa.

Uroczystość rozpoczęła się w sołeckiej świetlicy z udziałem znamienitych gości: pani wizytator Heleny Zagórskiej, która przekazała prezent i życzenia od pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, pana Leszka Dorosza burmistrza Międzyzdrojów, przewodniczącego Rady Miejskiej pana Jana Magdy, pana Mateusza Bobka i Bogusława Sutyły, radnych VII kadencji, sekretarza miasta Henryka Nogali, byłych dyrektorów Szkoły w Wapnicy, dyrektorów zaprzyjaźnionych palcówek oświatowych i instytucji kulturalnych, przedstawicieli instytucji współpracujących i wspierających placówkę oraz przyjaciół szkoły i absolwentów. Życzenia i prezenty w imieniu szacownej jubilatki odbierała pani dyrektor Iwona Sołtysiak. Za ciepłe słowa i liczne upominki Wszystkim gościom dziękujemy.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości przeszli barwnym, ekologicznym korowodem do budynku szkoły, gdzie uczniowie klas młodszych przygotowali krótki montaż muzyczno-taneczny. Po odśpiewaniu pieśni szkoły nastąpiło odsłonięcie podobizny Władysława Szafera, wykonanej przez zaprzyjaźnioną artystkę Krystynę Marzec. Spacer po szkole, oglądanie galerii zdjęć i starych kronik szkoły wzbudziły  w gościach, zwłaszcza w absolwentach,  dużo emocji i refleksji.

Ostatnimi elementami wspólnego świętowania był poczęstunek z urodzinowym tortem oraz  wypuszczenie balonów z informacją o szkole i pozdrowieniami w trzech językach.

Taka uroczystość skłania do refleksji, że:

„ W szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły – nauczyciele i wychowawcy, wsparciem – rodzice, a dumą – absolwenci.”

Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu.

 

                                                                                                                                 Organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *