21. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach rozpoczęty!!!

Konferencją prasową w gościnnych progach hotelu Vienna House Amber Baltic rozpoczęła się 21. edycja Festiwalu Gwiazd.

Zgromadzonych gości powitał min: Burmistrz Leszek Dorosz zapraszając na doroczne święto, jakim jest dla miłośników kina i teatru Festiwal Gwiazd.

Do Międzyzdrojów zawitały najlepsze polskie teatry a wśród nich: Teatr Kwadrat, Capitol, Kamienica.

W opinii dyrektora artystycznego Olafa Lubaszenki  teatr jest podstawowym aspektem festiwalu. W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć 3 spektakle w Domu Kultury  i 2 w hotelu Amber, min.: spektakl ,,Spróbujmy jeszcze raz” czy ,,Godzinka spokoju”. Stałymi elementami programu festiwalu są: koncerty, nocne seanse filmowe, warsztaty teatralne dla dzieci,  czytanie bajek dla dzieci, gala odciśnięcia dłoni. 1 lipca nie zabraknie meczu piłkarskiego między samorządowcami i reprezentacją artystów polskich  na międzyzdrojskim stadionie.

Tegoroczny festiwal będzie się jednak różnił w szczegółach od poprzednich edycji.
Po raz pierwszy przeprowadzono wśród internautów plebiscyt pod nazwą ,,Idol Publiczności”. Z grona młodych artystów widzowie wybrali Natalię Sikorę aktorkę i piosenkarkę. Artystka otrzyma swoją gwiazdę,  zaprojektowaną przez twórcę Alei Gwiazd prof. A. Myjaka. Nagroda stanie się elementem Alei Gwiazd. Nową atrakcją będą  recitale – Katarzyny Żak i Piotra Machalicy. Jeśli formuła się sprawdzi, będzie stałym punktem programu kolejnych edycji.

Dyrektor MDK Artur Duszyński zaprosił na wyjątkową wystawę wybitnego reżysera Jacka Koprowicza  zdjęć o Międzyzdrojach pt.: ,,Zmiana pogody”. Otwarcie wystawy w czwartek o 13.30 w MDK.

Na spotkania z literaturą do Sali Chopin zaprosiła dyrektor hotelu Monika Kowalska a o godz. 20.00 w czwartek w hotelu Amber  będzie miała miejsce wieczorna aukcja prac Zdzisława Beksińskiego. W sobotę spotkanie z pisarką Katarzyną Grocholą. Obecny na konferencji przedstawiciel jednego ze sponsorów BGŻ BNP Paribas zaprosił na ,,Kino pod Gwiazdami” . Warto podkreślić, że zwiększa się  nie tylko liczba sponsorów festiwalu, ale także patronatów medialnych. W tym roku wśród nich jest min.: Telewizja Polska.

Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym obejrzenie meczu w ramach ćwierćfinałów Euro 2016 Polska – Portugalia, który będzie transmitowany 30 czerwca o godz.21.00 w TVP,  niektóre wydarzenia artystyczne festiwalu odbędą się w zmienionych godzinach, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie afiszy i strony festiwalu.

Sztuka ,,Dajcie mi tenora” zaplanowana na dzień 30 czerwca rozpocznie się o 15.00 i 18.00 a koncert Patrycji Markowskiej około godz.23.00 w Amfiteatrze, po zakończonym meczu polskiej reprezentacji.

Szczegółowe informacje na stronie www.festiwalgwiazd.com.

 

 Joanna Ścigała

UM w Międzyzdrojach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *