11-10-2015 » Międzyzdroje

15 lat na scenie

10 października Zespół śpiewaczy „FALE” działający przy Międzynarodowym Domu Kultury świętował 15 lecie swego istnienia. Na tę wyjątkową uroczystość zaproszono zaprzyjaźnione zespoły „BRYZA” z Międzyzdrojów oraz „KEJA” ze Świnoujścia. Uroczystość zaszczyciły również miejscowe władze Urzędu Miasta.Podczas uroczystości każdy z zespołów zaśpiewał swoje ulubione sztandarowe piosenki. Zespół FALE na swym koncie posiada wiele wyróżnień, dyplomów i nagród. Na 10-lecie zespół został odznaczony srebrną odznaką , za zasługi w krzewieniu kultury przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Szczecinie, którego jest członkiem. Przez lata zespół FALE uczestniczył w wielu przeglądach i festiwalach rozsławiając międzyzdrojski kurort. Zespół Fale jest też dwukrotnym laureatem Wojewódzkich Przeglądów A R S w Szczecinie. Pierwszą instruktorką i pomysłodawcami powstania zespołu była Pani Krystyna Bakun i Andrzej Mleczko , natomiast kierownikiem zespołu była Pani Elżbieta Janas. Przez wiele lat próby zespołu odbywały się pod okiem Pani Katarzyny Piotrowskiej , natomiast akordeonistą zespołu był Zdzisław Szot. Prezesem zespołu była Pani Marianna Kargul, która również jest autorem wielu piosenek i dwóch tomików wierszy. Obecnie instruktorem i kierownikiem zespołu jest Piotr Piętka.
W czasie uroczystości burmistrz Leszek Dorosz, w-ce burmistrz Katarzyna Kutereba -Gnitecka, sekretarz – Henryk Nogala ,dyr. MDK -Artur Duszyński i radna-Beata Kiryluk podziękowali członkom zespołu , za ich osobiste zaangażowanie i sukcesy, które odnieśli na przestrzeni lat. Piękne bukiety kwiatów oraz dyplomy uznania i ciepłe słowa były świadectwem wysokiej oceny dla pracy zespołu. Członkowie zespołu otrzymali również odznaczenia:
srebrne -Wojciech Kot,Halina Kopaczewska i Piotr Piętka, złote otrzymali:Marianna Kargul, Barbara Korcz,Zygmunt Korcz,Bożena, Agnieszka Stankiewicz, Zofia Olszewska, Marta Paszkowiak,Jadwiga Wojciechowska.

Tekst i foto- Julianna Rogowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *