reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

SMACZNIE, ZDROWO I MODNIE – W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W MIĘDZYZDROJACH

Chcemy, by nasi uczniowie żywili się zdrowo, a to właśnie „Zbyszek” gotuje zdrowiej, smaczniej, modniej!

W jaki sposób gotować, piec, grillować, smażyć, blanszować, używając śladowych ilości tłuszczu, zachowując smak i soczystość potraw oraz wartości odżywcze użytych produktów, szczególnie warzyw? Niemożliwe?Więcej »

Nauczanie zdalne w Międzyzdrojach

auczanie zdalne większość rodziców przyprawia o ból głowy. Sytuacja w której wszyscy się znaleźliśmy pokazała, że wiele szkół nie jest przygotowanych do zdalnego nauczania. Jak obecnie radzą sobie szkoły z gminy Międzyzdroje? O to zapytaliśmy dyrektorów placówek oświatowych z naszego terenu.Więcej »

Konsultacje statutu Wicka już tylko do 12.04.2021!

Zarządzeniem Nr 65/SEK/2021 z 17 marca 2021 roku burmistrz Mateusz Bobek skierował projekt nowego statutu sołectwa Wicko  do konsultacji mieszkańców sołectwa. Projekt jest oparty na statucie sołectwa Wapnicy, który był wcześniej szeroko konsultowany. Więcej »

KOMUNIKAT Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego

Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego

planuje ogłoszenie naboru wniosków o dofinansowanie operacji w ramach Priorytetu 4.

„Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym

„Rybactwo i Morze” w zakresie:Więcej »

KOLEJNE BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE W Międzyzdrojach

Burmistrz Międzyzdrojów oraz Rada Miejska w Międzyzdrojach zapraszają mieszkańców Gminy Międzyzdroje, urodzonych w latach 1945 do 1960 Więcej »

Pomimo pandemii udało się!!! Dziękujemy.

Historia Krzysztofa Trojanowskiego, mieszkańca Międzyzdrojów, jest znana niemal wszystkim w naszej gminie, w powiecie, może i w województwie. W wyniku urazu lewego podudzia powikłanego wstrząsem septycznym Krzysztofowi amputowano nogę. Sytuacja życiowa, w jakiej znalazł się Krzysztof, została nagłośniona na portalach internetowych i w mediach społecznościowych, a TVP3 Szczecin poświęciła jej reportaż.Więcej »

Pomorze Zachodnie najbardziej gościnne. Kołobrzeg liderem  

Wśród 10 nadmorskich gmin, które w lipcu i sierpniu gościły najwięcej turystów, jest aż siedem samorządów z Zachodniopomorskiego. W Kołobrzegu udzielono 730 tysięcy noclegów. Mielno, Rewal, Świnoujście zarejestrowały w sumie ponad półtora miliona.Więcej »

Laureaci II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Rodzinnego „75. Urodziny, czyli Lato z Pippi”

Miło nam poinformować, że dwie prace, które przeszły etap lokalny Ogólnopolskiego Konkursu Rodzinnego „75. Urodziny, czyli Lato z Pippi” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach zostały nagrodzone również w drugim, ogólnopolskim etapie konkursu.Więcej »

Szykuje się rowerowa perełka! Ruszył przetarg na odcinek Wisełka – Międzywodzie

W pobliżu klifów, pięknych plaż i magii Wolińskiego Parku Narodowego. To będzie jedno z najbardziej urokliwych miejsc na szlakach rowerowych Pomorza Zachodniego.  Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na budowę 10 km odcinka trasy rowerowej z Wisełki do Międzywodzia. Prace mają się zakończyć przed wakacjami 2022 r.

Więcej »

Trasa rowerowa Blue Velo na odcinku Inoujście – Modrzewie oraz Skoszewo – Czarnocin ODDANA DO UŻYTKU!

Przez piękne tereny, wzdłuż dzikiej rzeki Iny, w pobliżu wraku Betonowca, nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego wśród dziko żyjących koników polskich i krów Scottish Highland, bielików oraz kormoranów, wiedzie Blue Velo – jedna z głównych tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Zakończono właśnie prace na odcinkach trasy wokół Zalewu Szczecińskiego: Inoujście – Modrzewie oraz Skoszewo – Czarnocin, gdzie pojedziemy grzbietem wałów przeciwpowodziowych. Odcinki liczące ok. 20 km są już w pełni gotowe i oznakowane.

Więcej »