reklamuj-sie-2

Międzyzdroje

III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej

Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w sobotę, 12 czerwca na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Trzy lata po śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. Przypomnijmy Irena Szewińska należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców  i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich ( 1964r. – Tokio, 1968r. – Meksyk, 1972 – Monachium, 1976 – Montreal ).  „Polska Dama Lekkoatletyki” specjalizowała się w biegach sprinterskich oraz w skoku w dal.Więcej »

Bitwa na głosy. – Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach  

Odbywa się nieprzerwanie od 1966 roku. Gości chóry prezentujące muzykę wielu kultur z różnych stron świata. Mowa tu o Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnych w Międzyzdrojach, który w tym roku odbędzie się w dniach 20-25 czerwca. Wydarzenie wspiera Pomorze Zachodnie.

To cykliczne wydarzenie oferuje szerokie spektrum prezentacji artystycznych, utrwala tożsamość kulturową oraz kultywuje wieloletnią tradycję muzyki chóralnej. Promuje ono polskich kompozytorów takich jak: K. Penderecki, J. Stalmierski, M. Jasiński czy W. Kilar.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 20-25 czerwca br. w Międzyzdrojach i będzie otwarty dla publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Koncerty festiwalowe śledzić będzie można także w Internecie. Chóry z różnych zakątków Polski przygotują repertuar współczesny oraz sakralny.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 20 czerwca w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. W tym dniu wystąpi Chór Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia. W dniach 21-25 czerwca, także w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, odbędą się koncerty, podczas których zespoły zaprezentują własny program muzyczny. Usłyszymy m.in. Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia, Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Miejski Chór Dziewczęcy „Logos” ze Świnoujścia czy Polski Chór Męski z Wyrzyska, a także Polski Chór Kameralny Polskiej Agencji Muzycznej z Wyrzyska. Od 21 do 24 czerwca w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach odbędą się przesłuchania konkursowe Musica Sacra. W tym konkursie udział weźmie 10 zespołów, m.in. Chór „Soli Deo” z Kobylanki, Zespół Wokalny Cantus Delicium z Pyrzyc, The Singing Heads z Łodzi czy „The Hoor” z Wągrowca. Laureaci nagrody i dyplomy otrzymają 25 czerwca podczas koncertu finałowego.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://mfpch.eu

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

„Data ważności to sprawa umowna”, czyli spotkanie z Robertem Górskim i Moniką Sobień-Górską

9 czerwca 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki przy współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury zorganizowała spotkanie autorskie z Robertem Górskim, znanym artystą kabaretowym, liderem Kabaretu Moralnego Niepokoju i jego żoną Moniką Sobień-Górską, dziennikarką, pisarką i scenarzystką. Rozmowa odbyła się w Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Spotkanie odbyło się w formie wywiadu między naszymi gośćmi. Swój występ rozpoczęli od opowiedzenia anegdoty o „przodku” Roberta Górskiego, Jakubie Górskim, który spoczywa na Wawelu i jest do niego bardzo podobny. To był wstęp do poznania historii znajomości Moniki i Roberta, która rozpoczęła się od przysłowiowego powiedzenia „przez żołądek  do serca”. Dziennikarka otrzymała od swojego przyszłego męża krokiety w pudełku po lodach przygotowane przez jego mamę i tym sposobem zaskarbił sobie jej względy.Więcej »

Academica, „Społecznik 2019-2021”, Program Rozwoju Bibliotek i inne inicjatywy w międzyzdrojskiej bibliotece

Miło nam poinformować, że międzyzdrojska biblioteka zakwalifikowała się do 4. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki programowi otrzymaliśmy nowy sprzęt: laptop, tablet i kamerkę internetową. Nasi bibliotekarze będą brali udział w bezpłatnych warsztatach planowania rozwoju biblioteki oraz szkoleniach specjalistycznych służących opracowaniu nowej oferty usług odpowiadających na aktualne potrzeby mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem tych, które mogą być dostarczane online. Przed nami ciężka, dwuletnia praca. O postępach będziemy Was informować na bieżąco.Więcej »

Szczepienia w Międzyzdrojach – jak szczepią się międzyzdrojanie?

W Międzyzdrojach szczepienia przeciw  Covid- 19 wykonywane są w trzech punktach szczepień, mianowicie: przy ulicy Niepodległości 10 a ( Nowe Centrum), Bohaterów Warszawy 20 (Międzynarodowy Dom Kultury) oraz przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 ( Partnermed ). Niestety obserwujemy, że coraz więcej szczepionek pozostaje w … ,,lodówkach”.Więcej »

Półkolonie w Międzyzdrojach!

Z radością informujemy, że Urząd Miejski w Międzyzdrojach wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje letnie półkolonie dla dzieci. W nadchodzące lato, dzieci będą mogły skorzystać z letnich wakacji, podczas dziesięciodniowego turnusu w terminie:Więcej »

LETNI KIERMASZ „KSIĄŻKA ZA 1 ZŁ”

Od 14 czerwca do 18 września 2021 r. lub do ewentualnego wyczerpania zapasów (w godzinach otwarcia biblioteki), będzie trwał letni kiermasz “Książka za 1 zł” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach. Na kiermasz zostało przygotowanych ponad 5 tys. książek i czasopism od 1 zł. Kwota, którą uzyskamy ze sprzedaży, zasili budżet instytucji i zostanie wydana na zakup nowych woluminów. Więcej »

Wyspy odzyskane, czyli opowieści z naszego archipelagu – spotkanie z Piotrem Oleksym

Zapraszamy 16 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 do Parku Zdrojowego im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach na spotkanie i promocję książki Piotra Oleksego pt. „Wyspy odzyskane. Nieznany archipelag”. Wieczór autorski zorganizowany jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach.Więcej »

„Jak zostałem Prezesem”

Serdecznie zapraszamy 9 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 do Parku Zdrojowego im. Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach, gdzie odbędzie się niesamowite spotkanie z Robertem Górskim zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury. Moderatorem wieczoru autorskiego w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki będzie Monika Sobień-Górska, współautorka książki „Jak zostałem Prezesem”.Więcej »

Rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr1 ,,Morskie Skarby” w Międzyzdrojach o dwa oddziały żłobkowe  nabiera tempa

Zgodnie z planem ruszyła rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Międzyzdrojach. Wylana została płyta fundamentowa oraz rozpoczęto stawianie ścian konstrukcyjnych. Kolejnym etapem prac w najbliższym czasie będzie montaż stropu i dachu.Więcej »