Żona Burmistrza główną księgową w Kamieńskim Domu Kultury! Kasa kochani, tylko kasa!

źródło: https://www.facebook.com/skuryllo

Donata Kuryłło, małżonka Burmistrza Kamienia Pomorskiego, pełni funkcję głównej księgowej w Kamieńskim Domu Kultury. Jeszcze w 2017 roku była zatrudniona tylko na 1/3 etatu. Teraz to się zmieniło.

Zgodnie z Regulaminem Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim, który został przyjęty Zarządzeniem nr 49/2017 przez Burmistrza Stanisława Kuryłło, nadzór merytoryczny nad Kamieńskim Domem Kultury sprawuje Zastępca Burmistrza – Leszek Szefliński. Jednak Burmistrz Stanisław Kuryłło koordynuje działania podporządkowanemu sobie Referatowi Planowania i Finansów. To do niego trafiają roczne sprawozdania gminnych jednostek organizacyjnych. Sprawozdaniu te podpisuje również, prócz Dyrektora KaDeKu, główna księgowa jednostki.

Kamieński Dom Kultury otrzymuje dotację z gminnego budżetu na swoją działalność. W 2020 roku ma być to kwota 348.000 zł.

Donata Kuryłło pracuje również w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim na stanowisku Głównej księgowej.

5 grudnia 2019 r., wysłaliśmy zapytania do Dyrektora Kamieńskiego Domu Kultury p. Małgorzaty Michałowskiej. Zapytaliśmy z jakim wynagrodzeniem jest zatrudniona p. Donata Kuryłło oraz jaki posiada zakres obowiązków.

Czy p. Donata Kuryłło jest zatrudniona w Kamieńskim Domu Kultury, na jakim stanowisku, z jakim wynagrodzeniem i jaki posiada zakres obowiązków?
Tak, Pani Donata Kuryłło jest zatrudniona w KDK od początku jego istnienia tj. Od maja 2009 roku, na stanowisku Głównego Księgowego. Aktualne wynagrodzenie Pani Kuryłło wynosi: 2132 zł brutto (w tym 1640 zł wynagrodzenie zasadnicze, 246 zł dodatek funkcyjny i 246 zł dodatek stażowy). Jeszcze w 2017 roku była zatrudniona tylko na 1/3 etatu.

Zakres odpowiedzialności Głównego Księgowego:

  1. Całkowita działalność finansowa, jej prowadzenie i prawidłowość pod względem formalno-rachunkowym.
  2. Prawidłowość danych liczbowych zawartych w sprawozdaniach podawanych na zewnątrz.
  3. Prowadzenie dokumentacji kadrowej i płacowej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kamieński Społeczny Portal Informacyjny

 

Komentarz

Żona Burmistrz Stanisława Kuryłły to pracowita osoba. Od rana od godziny 07.30 do 15.30 pracuje na pełnym etacie w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorski. Od godziny 15.31 – no może 15.35 zaczyna pracę na pełny etat w Domu Kultury. Pełny etat to 8 godzin, więc pracę kończy o 23.35. Współczuję jej, że ma męża, który zmusza ją do harowania przez cały dzień. Widać Burmistrzowi się nie przelewa i małżeństwo potrzebuje dużej kasy. Nie wiem tylko jak to z nimi jest, bo w tym powiecie 95 procent społeczności radzi sobie z dużo mniejszymi dochodami znacznie lepiej. No chyba, że praca w KDK to tylko ściema dla maluczkich, a żona Burmistrza pokazuje się tam na jakiś czas, a kasę bierze jak za 8 godzin. Zatrudnianie żony Burmistrza w jednostce organizacyjnej Gminy jest wysoce nietyczne. Ale jak widać po wydarzeniach, jakie mają ostatnio miejsce w tej gminie, to już norma. Mamy w gminie Kamień Pomorskim znakomicie funkcjonujący „Układ Zamknięty”. Pieniądze publiczne płyną do zaufanych członków Układu Zamkniętego szerokim strumieniem. Powstają Spółki, spółeczki, etaty i zlecenia dla zaufanych. Niewygodnych dla Układu ludzi zwalnia się i wysyła na zieloną trawkę. Bo przecież kochani, liczy się kasa, tylko kasa.

Waldemar Taranowicz

 

To top