Znaki drogowe czekają na konieczną dla nich renowację! A tu przecież niebawem sezon letni!

Na terenie kamieńskiego powiatu mamy wiele kilometrów dróg. I tych wojewódzkich, powiatowych czy także gminnych. Przy nich stoi szereg znaków drogowych dla informacji dla każdego kierowcy. Ale czy wszystkie one spełniają swoje zadanie? Wydaje się nam, że nie, bo popatrzeliśmy, i to całkiem nie dla tego tematu, na niektóre z nich. Istny płacz, rozpacz i lament.

W wielu miejscach obskurne, nieczytane, na wielu wyblakła już odblaskowa farba. A przecież ważne one są dla nas, użytkowników dróg. Ciekawe kiedy i kto je doglądał. Wydaje się, że to było wieki temu. I tak jest na kilkunastu drogach w obrębie powiatu, by nie wspomnieć o większych miejscowościach, gdzie przoduje w tej znakowej kwestii Golczewo i Kamień Pomorski. Pokusiliśmy się o wykonanie i pokazanie kilkunastu z wielu fotek, tych nazwijmy to, niedobrych znaków drogowych, by pokazać skalę jaką one obejmują.

Wydaje się nam, że odpowiednie służby powinny baczniej przyjrzeć się „podległym” sobie znakom i co niektóre po prostu ponaprawiać lub powymieniać. Najlogiczniej byłoby to jak najszybciej, bo niebawem sezon. I będzie po kłopocie. Tym bardziej jest na to dobry czas, gdyż mamy okres wiosny i słońca i ciepła będzie zapewne coraz więcej.

Pół biedy jak jedzie koło takiego fikuśnego, nieczytelnego znaku jakiś „tubylec”. On zwykle zna w swoim rejonie niemal każdą drogę, każdą ścieżkę, jak własną kieszeń. Gorzej, gdy coś się w tych znakach zmieni, a takowy jedzie po prostu na pamięć.

Z kolei gościu który przyjechał gdzieś z daleka? Może tylko przy niektórych znakach pokręcić z niedowierzaniem głową. A i zdezinformować się przy tym też może. Oj może.

Panowie drogowcy, zepnijcie się i poprawcie w znakach co trzeba i jak należy. Wówczas żaden kierowca nie popsioczy na was. Oczywiście poza zimą.

Miwa

 

 

Jeden komentarz na temat: Znaki drogowe czekają na konieczną dla nich renowację! A tu przecież niebawem sezon letni!

  1. Avatar kupznakpl pisze:

    Niestety ale dużo jest znaków na drogach w całej Polsce które wymagają wymiany. Znak powinien mieć żywotność 7 lat o ile nie zostanie zdewastowany, taki czas przewidziany jest na drogową odblaskową folię która używana jest przy produkcji znaku. Jeżeli sama blacha (podkład znaku) z biegiem czasu nie została zniszczona, zarządca drogi może spróbować wymienić samo LICO znaku (czyli potocznie mówiąc naklejkę)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *