Znak nie znak?…

Przechodząc ostatnio, zauważyliśmy niby to znak drogowy (bo do niego podobny), ustawiony przy skrzyżowaniu ulic: M. Kopernika, M. Rejtana i J. Kilińskiego w Kamieniu Pomorskim i jest on w jak najbardziej opłakanym stanie. Niby ma on pokazywać ograniczenie szybkości do 40 km/h, ale jest tak wytarty, wyświechtany (pewnie zębem czasu), że tak doprawdy nie spełnia swego przeznaczenia. A otoczka znaku (pierwotnie była czerwona), wyblakła wręcz do białości. Ot i jest sobie niby to znak.
W zasadzie kierowcy „nie muszą” się zastanawiać ile to jechać po tej ulicy, choć w zasadzie widoczne są czarne cyfry na tym nieszczęsnym znaku, bo ten w rzeczy samej nie jest w obecnej chwili znakiem drogowym z prawdziwego zdarzenia, spełniającym swe przeznaczenie.
Warto by drogowcy zainteresowali się tym znakiem i po prostu go albo odświeżyli albo też wymienili. Po prostu dla bezpieczeństwa użytkowników tego odcinka jezdni.
Trochę nie tak w tym pięknym mieście znajdować takie nie ciekawe szczególiki. Ale i o tym trzeba wspominać i takie przypadki pokazywać, z oczywistym dobrem dla nas wszystkich i mieszkańców i gości tego zacnego miasta. W rzeczy samej nie po to też, by wyśmiewać czy krytykować, bo nie nasza tu rola.

Miwa

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *