Zmiana pokoleniowa w Zarządzie kamieńskiego piłkarskiego „Gryfa”

W sobotę, 12 grudnia, w piłkarskim klubie „Gryf” Kamień Pomorski odbyło się oczekiwane przez wielu zebranie sprawozdawczo – wyborcze. Po trzech pełnych kadencjach z funkcji prezesa klubu odszedł Krzysztof Gawroński. Zmiany nastąpiły też w Zarządzie klubu.
Nowym prezesem został 34 – letni Daniel Klamborowski, który od nieco ponad miesiąca pełni funkcję dyrektora miejscowego MOSiR – u. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Wiceprezesem d/s sportu został Adrian Majewski, wiceprezesem ds. finansowych Antoni Dula. Funkcję sekretarza będzie teraz pełnić Paweł Przybysz, zaś członkami zarządu zostali: Karol A. Ptak, Mariusz Pogoda, Patryk Juncewicz oraz Radosław Janus, niegdyś grający gryfita.
Nowy prezes podkreślił, że finansowo klub stoi na trudnej drodze, bowiem dotacje z Ratusza są coraz mniejsze, stąd też wiele pracy przed całym Zarządem między w tym względzie.
Wbrew niektórym błędnym opiniom, trenerem zespołu pozostaje Krzysztof Wierzbicki, który objął swoją funkcję 9 listopada. Pod jego wodzą gryfici wygrali cztery kolejne spotkania, w tym prestiżowe pucharowe derby z wolińska „Vinetą”.
„Nie można bezpośrednio po wyborach myśleć o innych znaczących zmianach w klubie. Nowy trener wstrzyknął w naszych piłkarzy nowego ducha i mam nadzieję, że wszyscy oni, i trener i jego podopieczni dobrze przepracują okres zimowy po to, by skutecznie zakończyć batalię utrzymania się w IV lidze.
Oczywiście obecnie zajmowane miejsce „Gryfa” w tabeli jest na pewno ni etylko dla mnie niemiłym zaskoczeniem, ale my jako Zarząd będziemy robić wszystko, by w klubie atmosfera była jak najlepsza, przez co piłkarzom powinno się grać dużo lepiej i łatwiej.” – przyznaje nowy prezes kamieńskiego niezwykle zasłużonego dla całego Pomorza Zachodniego klubu, który to klub w przyszłym roku będzie obchodzić 70. urodziny, i jest przy tym jednym z najstarszych w tym regionie klubów.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *