Zestawy komputerowe dla uczniów uciekających przed wojną

Dwadzieścia zestawów komputerowych trafi do Szkoły Podstawowej nr 13 w Szczecinie. To sprzęt, z którego do niedawna korzystali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Teraz komputerów używać będą ukraińscy uczniowie uciekający ze swoich rodzimych miast przed wojną.

O nieodpłatne przekazanie sprzętu zwróciła się do marszałka województwa dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Szczecinie. Placówka została wyznaczona do alokacji uchodźców wojennych z Ukrainy w ramach kryzysowego zarządzania na terenie miasta.

Pozytywnie odpowiedzieliśmy na prośbę, ponieważ w zasobach Urzędu Marszałkowskiego znajduje się 20 zestawów komputerowych do niedawna używanych przez urzędników. Sprzęt zyska „drugie życie”, a uczniowie uciekający przed wojną będą mogli kontynuować naukę. Docelowo komputery będą wykorzystywane przez dzieci i młodzież SP13 –  mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Zestawy składają się z komputerów stacjonarnych (jednostki z procesorem Intel Core i5, 3 GB RAM oraz 250 GB HDD) wraz z systemem Windows 10 i pakietem LibreOffice oraz 19-calowych monitorów.

Sprzęt do szkoły trafi po wcześniejszym podpisaniu odpowiedniej umowy.

Emilia Wolf

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

To top