Zaskakująca moc strzelecka kamieńskiego „Gryfa” w jego sparingach…

Po wyniku 13:2 w pierwszym tegorocznym sparingu z „Wybrzeżem Rewalskim” Rewal, kamieński „Gryf” zagrał również u siebie, z „Jeziorakiem” Szczecin – Załom. W tym meczu strzelił trzy bramki, nie tracąc żadnej. Pierwszego gola zdobył zawodnik będący na testach, następnie bramkę strzelił Kornel Pflantz, a trzecią, Bartosz Sasin.

W minioną sobotę (16.02.) gryfici zagrali z „Polonią” Płoty, czołowym zespołem A klasy (czwarta lokata) . Nasz zespół bez większych problemów pokonał sparingpartnera wynikiem 9:2, prowadząc do przerwy 4:1.

Po dwie bramki w tym test – spotkaniu strzelili: grający trener Szymon Smerdel, Kamil Kacperek, Szymon Włodarek i Mateusz Wróbel. Dziewiąte trafienie uzyskał Norbert Neumann, napastnik przymierzany na powrót do naszego zespołu.

Przed gryfitami już tylko dwa mecze – testy. Pierwszy z nich odbędzie się w środę, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:30. Ich przeciwnikiem będzie szczeciński FASE CLJ.

Z kolei w najbliższą sobotę (23.02.) nasz zespół podejmie ekipę „Sparty” Gryfice, która jest piątym zespołem A klasy, w której występuje beniaminek, „Fala” Międzyzdroje (6. lokata) oraz „Jantar” Dziwnów (10. miejsce). Ten sparing zaplanowano na godzinę 14:00.

A już potem zacznie się granie w piłkę, i to na dobre, bowiem już 2 marca „Gryf” zagra jako gospodarz, w piątej rundzie Pucharu Polski, z rezerwami „Pogoni” Szczecin. Ten mecz zaplanowano na godzinę 14:00.

Ostatnie starcie obu tych ekip, również w pucharze Polski, zakończyło się wygraną portowców. Czas zatem na skuteczny rewanż kamieńskich gryfitów.

Z kolei w sobotę 9 marca, „Gryf” zagra jako gospodarz o godzinie 15:00., jednak nie u siebie lecz w Pobierowie, w swym pierwszym meczu wiosennych rozdań rundy rewanżowej IV ligi, z silną jesienią ekipą „Iny” Goleniów, która zajmuje miejsce siódme.

Przypomnijmy, że w rundzie zasadniczej, gryfici ulegli na inaugurację ligi w Goleniowie 1:2 (0:1), a honorowego gola dla „Gryfa” strzelił Kamil Bogusz.

Dlaczego to spotkanie odbędzie się w Pobierowie, a nie w Kamieniu? Jest to pokłosie części kary nałożonej na kamieński klub za burdy, jakie miały miejsce podczas ubiegłorocznego listopadowego meczu derbowego z „Vinetą” Wolin.

Jak nam powiedział prezes klubu, jego zarząd czyni usilne starania o to, by zmniejszyć dotkliwość kary. Ale czy ZZPN pójdzie naszym na rękę, tego jeszcze na obecną chwilę nie wiadomo.

Gryfici się wzmacniają…

Ostatecznie zatwierdzono ponowne przyjście do kamieńskiej ekipy Radosława Misztala, który udanie grał już w „Gryfie” w sezonie 2016/17, strzelając wtedy siedem bramek.

Między innymi utrafił trzy bramki w kwietniowym z roku 2017 spotkaniu gryfitów u siebie z „Iną” Goleniów (wtedy było 4:2 dla naszych), czy dodajmy jego dwa gole w kamieńskim meczu z polanowskim imiennikiem „Gryfa”. I w tamtym spotkaniu nasi zwyciężyli 4:2.

Po odejściu przed dwoma laty z kamieńskiego zespołu, Radek przeszedł do świnoujskiej „Floty”, a ostatnio był piłkarzem „Chemika” Police, lidera IV ligi.

Jego przyjście do zespołu „Gryfa” to spora nadzieja na lepsze jutro w wykonaniu „Gryfa”. A dodajmy, iż do zespołu przymierzany jest napastnik, Norbert Neumann, który wykazuje w meczach testowych spore ożywienie. I co istotne, strzela bramki niemal na zawołanie.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *