Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego gra z WOŚP

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz zaprasza na rejs po Zalewie Szczecińskim, wicemarszałek Olgierd Kustosz promuje produkty regionalne, członkowie Zarządu – Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek zdobyli unikalne gadżety dla kibiców futbolu. Te wszystkie atrakcje można wylicytować z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat gra z najpiękniejszą Orkiestrą świata. Na 29. finał WOŚP zarząd województwa przygotował oryginalne „prezenty”, które można wylicytować i w ten sposób wesprzeć charytatywną akcję.

Wyjątkową atrakcją jest rejs jachtem po Zalewie Szczecińskim z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyni dobro i my, na Pomorzu Zachodnim, również czynimy dobro. Dlatego co roku gramy razem z Orkiestrą, wspieramy WOŚP – mówi Olgierd Geblewicz. – Na aukcję przekazałem zaproszenie do mojego żeglarskiego kawałka świata! Na pokładzie jachtu SeaDOG2 pokaże zwycięzcy lub zwyciężczyni, jak piękne jest nasze Pomorze Zachodnie! Żeglarstwo to jedna z moich pasji, tak więc podczas pokonywania fal gwarantuję dobrą przygodę, ciekawą rozmowę i morskie opowieści – zachęca marszałek województwa.

Rejs odbędzie się w trakcie sezonu żeglarskiego i po zniesieniu obostrzeń, a termin zostanie uzgodniony ze zwycięzca aukcji.

https://allegro.pl/oferta/rejs-z-marszalkiem-olgierdem-geblewiczem-part-2-10109873274

Marszałek Olgierd Geblewicz przekazał na licytację również model bursztynowej hybrydy, czyli dwunapędowego pociągu, który 21 stycznia po raz pierwszy zabrał pasażerów w podróż ze Szczecina do Kołobrzegu. Województwo Zachodniopomorskie jest pierwszym regionem w Polsce, który zakupił w hybrydowe pojazdy szynowe, a prezent od prezesa spółki Newag, Zbigniewa Konieczka, to nie lada gratka dla miłośników kolei.

https://allegro.pl/oferta/model-hybrydy-od-marszalka-olgierda-geblewicza-10149283186

O atrakcyjne gadżety dla kibiców futbolu zadbali członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Anna Bańkowska przekazała sztabowi WOŚP w Kołobrzegu koszulkę Kamila Grosickiego, z autografem reprezentanta Polski, wychowanka Pogoni Szczecin

https://allegro.pl/oferta/kamil-grosicki-koszulka-z-autografem-10133385045

Natomiast Stanisław Wziątek zdobył piłkę z autografem Grzegorza Krychowiaka, kolejnego reprezentanta Polski pochodzącego z naszego regionu. Futbolówka zostanie przekazana Centrum Kultury w Połczynie Zdroju, gdzie znajduje się lokalny sztab WOŚP. W weekend będzie można tam również wylicytować gadżety promocyjne Pomorza Zachodniego.

Wicemarszałek Olgierd Kustosz oraz Wydział Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego WZ zachęcają do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez smakowanie regionalnych specjałów. Trzy kosze produktów tradycyjnych, ufundowane przez Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie, zostały przekazane Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, gdzie odbywały się poprzednie szczecińskie finały WOŚP. Ze względu na pandemię w tym roku większość orkiestrowych wydarzeń przeniosło się do sieci, zatem przepysznych i zdrowych miodów, syropów, soków, konfitur, pierników, paprykarza z dorsza i innych smakołyków należy szukać na profilu WOŚP Szczecin:

https://www.facebook.com/wospszczecin/

Z wyrazami szacunku

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top