Konkurs wiedzy o HIV/AIDS dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „Pozytywni” rozstrzygnięty

Z okazji Dnia Walki z AIDS Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim wspólnie z Burmistrzem Kamienia Pomorskiego zorganizował konkurs wiedzy o HIV/AIDS dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „Pozytywni” . Do konkursu przystąpiło 7 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne.
W dniu 1.12.2015r. w Polskim Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy ul. Garncarskiej 4 w Kamieniu Pomorskim został rozstrzygnięty I Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS „Pozytywni” w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Wszyscy uczestnicy konkursu założyli czerwone wstążeczki na znak solidarności z chorymi na AIDS. Uczestników konkursu przywitała Anna Banasiak – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim, jako organizator. Następnie przedstawiła krótki rys historyczny zakażeń HIV i aktualną sytuację sanitarno-epidemiologiczną. Ponadto po zakończonym teście uczestnicy konkursu recytowali wiersze tematyce AIDS, natomiast komisja sprawdzała testy.
W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyła Arleta Brzezińska ze Społecznego Gimnazjum w Dziwnowie, II miejsce Magdalena Lisowska z Gimnazjum w Świerznie, III miejsce Katarzyna Staśkiewicz z Gimnazjum w Kamieniu Pomorskim. Poziom był wyrównany laureatów wyłoniono po dodatkowych pytaniach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Alicja Kostur z Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu Pomirskim , II miejsce Sandra Zarębska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach, III miejsce Kinga Mazurek ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Dziwnowie.

Nagrody dla laureatów, uczestników i opiekunów uczniów wręczyła Anna Banasiak – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim wspólnie z przedstawicielem Burmistrza panią Elżbietą Kucharską.

Sponsorami nagród byli: Burmistrz MiG Kamień Pomorski, MDA Preomotion Agencja Reklamowa ze Szczecina, M&M Marzena Ossowska z Kamienia Pomorskiego.

Notatkę sporządziła Antonina Kawecka – Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia w PSSE w Kamieniu Pomorskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *