15-10-2015 » Kamień Pomorski

Zajęcia w pracowni WTZ

Kamieńskie Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) działające przy miejscowym Kole PSOUU, prowadzą ze swoimi uczestnikami podczas każdego kolejnego roku szkolnego w dziewięciu istniejących pracowniach, wszelakie i bardzo różnorodne zajęcia, które pomagają im w nauce, kształceniu się, prowadzącego do ich efektywnego poznawanie życia, ogólnej integracji. Wszak wchodzą oni prędzej czy później w dorosłe życie, i te wszystkie, nawet i detale codziennego życia, będą im z pewnością w przyszłości jak najbardziej niezbędne.
Dla przykładu, ostatnio w Pracowni poligraficzno – redakcyjnej, terapeutka Mirosława Wojewódzka, zadała uczestnikom kolejne zadanie związane z wątkiem udoskonalania swych umiejętności intelektualnych i manualnych. Uczestnicy, jak przyznała terapeutka, bardzo ochoczo, także w tym przypadku, porwali się z niekłamaną ochotą do tego zadania, do jak najbardziej kolejnego dla nich wyzwania. W podświadomości wiedzą bowiem, że to co robią jest także dla ich ogólnego dobra.
„Praca z naszymi uczestnikami nie jest w żaden sposób ograniczona. Staramy się z nimi pracować na różne sposoby, i w grupie i indywidualnie, po to, by ich pobyt u nas był dla nich przyjemnością i był dla nich jak najbardziej pożyteczny.
Wszystkie pracownie mają swój roczny obszerny plan zajęć i wszyscy terapeuci starają się dzięki temu w przeróżny sposób dotrzeć w jak największym stopniu do naszych podopiecznych, których na tę chwilę mamy 54. Zajęcia dydaktyczne, praca w terenie, odwiedzanie zakładów pracy, wspólne imprezy to niektóre z elementów naszego wychowywania naszych uczestników.” – mówi z przekonaniem Dorota Leus, kierownik kamieńskich WTZ.

Miwa

Jeden komentarz na temat: Zajęcia w pracowni WTZ

  1. Avatar Max3000 pisze:

    Kierowniczka kłamiesz i nic się nie zgadza z zeczywistoscią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *