Niezwykły i interesujący wyjazd uczniów SPdP oraz uczestników WTZ działających przy kamieńskim Kole PSOUU do goleniowskiej fabryki mebli

Dnia 18.05.2016 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy (SPdP) wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ),  w ramach zwiedzania zakładów pracy, odwiedzili fabrykę szwedzkiej firmy IKEA w Goleniowie.

Wizyta w IKEI rozpoczęła się od pogadanki dotyczącej firmy, czym się firma zajmuje, co produkuje, jak wygląda od kuchni. Uczniowie SPdP i uczestnicy WTZ mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w zakładzie pracy jakim jest fabryka znanej mnie tylko w Europie firmy.

Podczas pobytu uczestnicy wycieczki mogli obserwować jak tworzone są płyty drewniane, a nadto, jak się je maluje oraz mogli przyglądać się pracy w pakowni, która przygotowuje gotowe elementy do wywozu.

W trakcie całej niezwykle ciekawej wizyty, osoba oprowadzająca opowiadała o poszczególnych etapach produkcji i odpowiadała na zadawane pytania grupy. Uczestnicy wyjazdu poznali poszczególne części produkcji podzespołów do mebli IKEA i poszerzyli wiedzę w zakresie działania fabryki.

Niezwykła wycieczka w niezwykłym miejscu była dla wszystkich wyjątkowym wydarzeniem o którym szeroko rozpamiętywał w drodze powrotnej.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *