Zagrają razem dla Ukrainy. Charytatywny mecz piłkarski na szczytny cel

Dramat wielu milionów obywateli Ukrainy pogrążonych w wojnie wywołanej przez Rosję sprawił, że serca Polaków biją w ostatnich kilkunastu dniach ze zdwojona mocą. Dla przyjaciół zza wschodniej granicy, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju organizowane są miejsca noclegowe, zbiórki środków pierwszej potrzeby czy wyżywienie. Do akcji charytatywnej włączają się także sportowcy, którzy w niedzielę 13 marca 2022 r. zagrają w Szczecinie w meczu piłkarskim Polska-Ukraina. Polską drużynę poprowadzi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Mecz to jeden z elementów akcji charytatywnej. W składzie Polski zobaczymy m.in. byłych piłkarzy Pogoni Szczecin: Olgierda Moskalewicza, Artura Andruszczaka i Ediego Andradinę, a także znanego z występów
w Lechu Poznań Piotra Reissa. W nietypowej roli dla siebie wystąpi z kolei marszałek Olgierd Geblewicz, który kierować będzie zespołem z ławki trenerskiej. Szkoleniowcem Ukrainy, w składzie której mamy zobaczyć piłkarza Dynamo Kijów Wołodymyra Kostewycza, został Henryk Kołodziej – konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie.

Codziennie obserwujemy dramat ludności Ukrainy, którą wojna zmusiła do opuszczenia swoich domów, do rozstania się w bliskimi. W tym niezwykle trudnym czasie otwieramy dla naszych sąsiadów swoje serca, udostępniamy swoje mieszkania, niesiemy pomoc na różne sposoby. Każda taka akcja jest na wagę złota, bo wsparcie potrzebne będzie przez wiele kolejnych dni i miesięcy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30 na boisku MOSiR przy ul. Witkiewicza 72 w Szczecinie.
W godzinach 13-17 prowadzona będzie zaś zbiórka żywności, art. higienicznych i środków medycznych. Na miejscu stanie punkt poboru krwi dla pokrzywdzonych w działaniach wojennych, który koordynować będą przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Nie zabraknie strefy zabaw dla dzieci jak dmuchańce, malowania twarzy oraz strefy gastronomicznej.

Akcja Gramy Razem – Charytatywny mecz piłkarski Polska-Ukraina

Niedziela, 13 marca 2022 roku, godz. 13-17

(w tym mecz godz. 14:30)

Szczecin, boisko MOSiR, ul. Witkiewicza 72

 

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

To top