Zachodniopomorskie na kongresie Polska 2050 – Informacja prasowa

W minioną sobotę w Warszawie odbył się pierwszy kongres Stowarzyszenia Polska 2050, istniejącego już od roku. Stowarzyszenie to jeden z trzech elementów ruchu obywatelskiego założonego przez Szymona Hołownię po wyborach prezydenckich w 2020 roku.

W pierwszy weekend września do Warszawy zjechało około tysiąca osób związanych z Polska 2050. Przyjechali przedstawiciele wszystkich województw, ale także sympatycy z zagranicy, bowiem Stowarzyszenie ma swoich członków na 4 różnych kontynentach.

Spośród ekip wojewódzkich najdłuższą drogę do pokonania mieli reprezentanci Pomorza Zachodniego. Aby dotrzeć na miejsce na czas, autobus musiał wyruszyć ze Szczecina o 2:00 w nocy, zatem delegaci niektórych powiatów musieli wyjechać z domów jeszcze przed północą. Mimo tych niedogodności, reprezentacja z województwa zachodniopomorskiego była jedną z liczniejszych na kongresie.

Przygotowania do wrześniowego wydarzenia trwały długo, praktycznie od czerwcowego zlotu sympatyków ruchu. Mimo to szczegóły kongresu udało się utrzymać w ścisłej tajemnicy, co podkreślali później liczni eksperci stacji telewizyjnych, które transmitowały to, co działo się w warszawskim „Palladium”.

Wśród osób, które tego dnia pojawiły się na scenie, była liderka województwa zachodniopomorskiego, Agnieszka Kosińska, która wcieliła się w rolę współprowadzącej jednej z części kongresu.

Agnieszka była gospodynią sekcji poświęconej minigrantom oraz akcjom pomocowym realizowanych przez wolontariuszy ruchu. Wybrano ją, bo w tych elementach przedstawiciele naszego województwa brylują w skali kraju” – powiedział Przemysław Łonyszyn z Polska 2050.

W części poświęconej działalności Instytutu Strategie 2050 na scenie pojawił się Adam Rudawski, ogólnopolski koordynator Instytutu, oraz Cezary Pakulski, jeden z współtwórców projektu zamian w polskiej ochronie zdrowie.

Kongres rozpoczyna bardzo pracowity czas dla Stowarzyszenia. Wciąż trwa akcja #PoznajmySię, a od nadchodzącego tygodnia rozpoczyna się miesiąc wyborów struktur powiatowych i wojewódzkich.

To top