Zachodniopomorska Bibliotekarka Roku pracuje w Szczecinie

Jest autorką i realizatorką projektu Miganie kultury w ramach którego każde wydarzenie w bibliotece tłumaczono na język migowy.W czasie pandemii  przeprowadziła 46 imprez online. Były to szkolenia dla bibliotekarzy, webinaria, spotkania autorskie, prelekcje oraz wystawy. Pani Anna Rutkowska, kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, została zwyciężczynią konkursu „Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2020”. Gratulacje oraz nagrodę laureatce, a także wyróżnionym, przekazała 7 maja br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie członek zarządu województwa Anna Bańkowska. Wydarzenie to zainaugurowało na Pomorzu Zachodnim XVIII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w 2021 roku odbywa się pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Umiejętność czytania książek jest – parafrazując słowa Carlosa Ruiza Zafona – przepustką do nieskończonej liczby bezkresnych wszechświatów, które ukrywają się pod okładkami. Nikt chyba nie pojmuje lepiej magii książki, jej możliwości wzbogacania, ubarwiania i urozmaicania życia niż bibliotekarze. 8 maja obchodzić będziemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji w imieniu własnym oraz Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego pragnę wszystkim bibliotekarzom województwa zachodniopomorskiego podziękować za ich pracę i trud, a także życzyć nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy. Zbliżające się święto jest także doskonałą okazją do wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego im. Stanisława Badonia dla Bibliotekarza Roku 2020. Serdecznie gratuluję laureatce oraz wyróżnionym. Wyrażam wielkie uznanie dla ich pracy i umiejętności łączenia jej z niezwykłą pasją – mówiła członek zarządu województwa Anna Bańkowska.

Więcej na stronie: http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/zachodniopomorska-bibliotekarka-roku-pracuje-w-szczecinie

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top