„Zabytkowe zabytki” w rozsypce

Kiedy kilka lat temu, z nie małym rozmachem, otwierano nad wodami Zalewu Kamieńskiego tuż przy murach obronnych, tzw. park maszyn oblężniczych, i to z udziałem kamieńskich władz, nikt pewnie wówczas nie przypuszczał, że owe trzy repliki, dziś będą wyglądały tak jak wyglądają. Teraz gdy ktokolwiek na nie popatrzy, zapewne od razu pomyśli, że rzeczywiście te maszyny pochodzą z dawnych wieków, gdyż stan w jakim są obecnie przyprawia o zawrót głowy. Niestety się myli.

Nie konserwowane, podobnie jak już nieczytelne tablice informacyjne, zaniedbane, z nieskoszoną trawą, niszczeją od lat, bo Cu tu dużo mówić, warunki atmosferyczne robią swoje. Co na to władze Kamienia? Co na to miejscowe Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej?

Swego czasu pisaliśmy o tych maszynach, próbując podnieść problem. Bez żadnego oddźwięku. Jakby tematu nie było i nie ma. A jakby nie było, Kamień Pomorski to miasto turystyczne z wieloma zabytkami. I takie coś jak ów park (bo był to całkiem udany zamysł), będący w takim żałosnym stanie. Po prostu nie przystoi dla takiego miasta jak to. To trochę nie tak dla miasta i dla jego turystów.

Zresztą takich „kwiatków” w całym Kamieniu znaleźć można jeszcze co najmniej kilka. Nie wspominając baraku szaletów, braku miejsc parkingowych czy sypiących się murach obronnych, które nie widziały konserwatorów ponad dekadę.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *