Z wizytą w święto piekarzy i cukierników…

… liczna grupa uczniów z OREW i SPdP działających przy kamieńskim Kole PSONI, odwiedziła miejscową firmę „Ciastkarnia – Piekarnia Żelek”. Jej szef, Wiesław Żelek, nieco, a może na niby, zaskoczony obecnością tak licznej grupy w tak wyjątkowym dla piekarzy i cukierników dniu , wszak to ich święto w dniu imienin ich patrona, św. Klemensa, z wielką ochotą oprowadził wszystkich po dosłownie wszystkich zakamarkach, zapoznając zwiedzających z wieloma tajnikami pracy piekarni, w tym pokazując, jak tworzy się, jak wypieka się powszedni chleb czy bułki, które najnormalniej jadamy każdego dnia.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali bardzo wyjątkowych opowieści pana Wiesława i obiecali sobie, że po tej niezwykle interesującej wizycie, stworzą u siebie w klasach, odpowiednie pamiątki, które będą im na długo przypominały o tej niezwykłej wizycie.

Na zakończenie tego niezwykłego spotkania uczniowie podziękowali szefowi firmy za gościnę przekazując stosowne podziękowanie i prezent, który stworzyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy (SPdP).

„Przyznam, że po raz pierwszy w swej wieloletniej pracy w tym zawodzie spotkałem się z taką sytuacją jak dzisiejsza. Odwiedzin młodzieży. Jest to dla mnie i moich pracowników o tyle miłe, ponieważ jest to dla nas szczególnie świąteczny dzień, który traktujemy jednakowoż jak zwykły, najnormalniejszy dzień, bowiem wiadomo, chleb czy bułki, czy też wyroby cukiernicze, muszą być na półkach sklepowych dosłownie codziennie. Chleb bowiem jest naszym dobrem codziennym.” – przyznał z radością po spotkaniu z młodymi ludźmi pan Wiesław Żelek.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *