12-10-2015 » Kamień Pomorski, Sport

Wysokie zwycięstwo Znicza w Prusinowie

W sobotę, 10 października 2015 roku „Znicz” Wysoka Kamieńska pokonał w wyjazdowym spotkaniu w ramach VIII kolejki ligowej A – klasy „Orzeł” Prusinowo 14:0.
W pierwszej części spotkania mecz przypominał teatr jednego aktora – zawodnicy „Znicza” prowadzili nieustanne oblężenie bramki gospodarzy. „Orzeł” Prusinowo nie oddał ani jednego strzału na bramkę „Znicza”.
Gdyby nie dwa podania od swoich zawodników, bramkarz „Znicza” Jakub Bonecki nie miałby okazji na kontakt z piłką. Pierwsza połowa meczu skończyła się wynikiem 8:0. Na listę strzelców wpisali się: Fabian Majewski, Maciej Gręziak (2), Dawid Sandzewicz, Kacper Mogilnicki (2), Adrian Wanagiel i Grzegorz Mazur.
Przez pierwsze 15 minut drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił. Zaraz po przerwie wynik meczu na 9:0 podwyższył Patryk Juncewicz, chwilę później gola dołożył trener Dawid Sandzewicz, a wynik 11:0 tuż przed 60’ minutą ustanowił Fabian Majewski.
W dalszej części spotkania gospodarze zdołali postawić opór i zagrać niemal 30 minut bez utraty bramki.
Kryzys gospodarzy przyszedł pod koniec meczu. W 86’ minucie ponownie Fabian Majewski wpisał się na listę strzelców, dwie minuty później zrobił to Adrian Wanagiel i na zakończenie, już w doliczonym czasie 14 gola zdobył kapitan Znicza Maciej Gręziak.
Podsumowując zakończone spotkanie trzeba przyznać, że to nie był wymagający przeciwnik. Drużyna z Prusinowa tydzień wcześniej przegrała z „Flotą” Świnoujście 26:0, a do meczu ze „Zniczem” gospodarze wystawili 10 – osobowy zespół bez ławki rezerwowej, trenera i z bramkarzem, który przepuszczał nawet piłki lecące prosto w niego. Szkoda przespanych 30 minut w drugiej części meczu, wynik spotkania z pewnością mógłby być jeszcze wyższy. Jeszcze bardziej szkoda żółtej kartki, otrzymanej w ostatnich minutach meczu, kiedy Marcin Klejber opuścił boisko rzucając koszulką o murawę przy wyniku 13:0 dla Znicza. Ten incydent przyćmił całą radość z wygranego meczu i sprawił, że zawodnicy schodzili do szatni z minami jakby co najwyżej zremisowali swoje wyjazdowe spotkanie.
Za tydzień w niedzielę, 18 października 2015 r. o godz. 14.00 „Znicz” Wysoka Kamieńska zagra u siebie z „Bizonem” Cerkwica.

Daniel Klamborowski – „Znicz” Wysoka Kamieńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *