WYCIECZKA w świat natury wolińskiej i nie tylko…  12.02.2020 – Ferie Zimowe 2020.

Wspólny program „Forum Zalewu” gmin Nowe Warpno, Police, Stepnica, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Wolin oraz ośrodków edukacji przyrodniczej tworzy projekt Ferii Zimowych 2020, który ma być przeznaczony dla dzieci z klas 6-8 szkół podstawowych znajdujących się na terenach gmin…

Projekt zakłada połączenie miast partnerskich w pary i zorganizowanie wycieczek dla dzieci mających na celu poznanie naturalnych terenów 🌳 oraz miast  🕍 w naszym regionie. Kamień Pomorski jest w parze z zaprzyjaźnionym miastem Wolin! Myślicie, że wiecie już wszystko o naturze otaczającej miasto wikingów? Ha! Jest jeszcze wiele miejsc, które możecie odkryć!  🧐

Następnie dzieci spotkają się ponownie dnia 17.02.2020 (poniedziałek), by wspólnie, w grupach 3-5 osobowych wykonać konkursową pracę plastyczną – plakat A1, omawiającą poznane w trakcie wycieczki zagadnienia i ciekawostki.
Plakaty będą formą promocji Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego, podsumowania zdobytej wiedzy i zaprezentowania inspiracji zaczerpniętych z przyrody, stąd temat: „Zimowe spotkania z przyrodą”… Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody oraz wystawa plakatów!

Celem programu jest podniesienie świadomości o atrakcyjności regionu, w którym mieszkają uczestnicy programu, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowych warunków przyrodniczych panujących dookoła Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego. Program ma także na celu promocję zdrowego trybu życia o każdej porze roku i aktywizację uczniów w czasie wolnym od szkoły.

Program wycieczki niżej.
Zapisy w Kamieńskim Domu Kultury (663-980-133) lub w swoich szkołach:

Rodzice zapisując dziecko uiszczają opłatę w wysokości 20,00 zł (tzw. wpisowe), którą przeznaczymy na zapewnienie obiadu dla dzieci.

GMINA KAMIEŃ POMORSKI ODWIEDZA GMINĘ WOLIN (i nie tylko)

12 LUTEGO 2020 (środa)

8.00 – Zbiórka pod Halą i wyjazd autokarem
8.00 – 9.30 – Przejazd z Kamienia Pomorskiego do Parku Natury Zalewu Szczecińskiego
9.30 – 11.00 – Park Natury Zalewu Szczecińskiego • Rola wielkich „zgryzaczy” w aktywnej ochronie przyrody, czyli spotkanie z Konikami Polskim oraz krowami rasy Szkocka Wyżynna • Woda na obszarze łąk.
11:00 – 12.30 – Przejazd przez farmę wiatrową. Odnawialne źródła energii.
Przejazd do Centrum Słowian i Wikingów: odwieczne współdziałanie przyrody i człowieka.
12:30 – 12.45 – Przejazd do Wzgórza Wisielców
12:45 – 13.30 – Półwysep Rów i Zalew Szczeciński
13:30 – 13.45 – Przejazd do Wolina
13:45 – 14.30 – Atrakcje, zabytki i przyroda Wolina. Spacer po mieście.
14:30 – 15.15 – Obiad
15:15 – 16.15 – Muzeum Regionalne w Wolinie
16:15 – Wyjazd autokarem do Kamienia Pomorskiego

17 LUTEGO 2020 (poniedziałek)

16:00 – Tworzenie prac konkursowych – plakatów (Kamieński Dom Kultury)

„Common Initiatives in Conserved and Protected Areas”(CICPA), czyli „Wspólne Inicjatywy na Obszarach Chronionych” są projektem wymyślonym przez organizacje odpowiedzialne za zarządzanie obszarami chronionymi i cennymi przyrodniczo oraz przez ludzi, którzy na co dzień na tych obszarach działają, pracują, żyją.”  👈 więcej na stronie:  www.southbaltic-cicpa.eu

Serdecznie zapraszamy!

                                                                                                                                                                                       Kamieński Dom Kultury

To top