Wycieczka do kolorowego i fascynującego świata bombek

Uczestnicy kamieńskich Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Kole PSOUU wraz ze swymi opiekunami odwiedzili niezwykle ciekawą, a zarazem interesującą koszalińską fabrykę bombek. To że jest to na czasie, nie trzeba nikomu pewnie mówić i nikogo przekonywać.
Fabryka; to trochę za duże słowo, bowiem w tym niewielkim, ale znanym powszechnie nie tylko w Polsce, zakładzie, pracuje od bardzo wielu lat osiem doświadczonych w swym zawodzie pań, które w ciągu roku wykonują około… pół miliona przeróżnych bombkowych świecidełek, przede wszystkim na ozdoby choinek.
Przeróżność wzorów i kolorów urzekła młodych zaciekawionych zwiedzających, którzy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym jak powstaje bombka, poznawali kolejne jej cykle tworzenia, aż do ostatecznego i pięknego kolorowego wyboru.
Mnogość kolorów, wielkości rozmaite, wyśmienite wzory – zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie. Ponad 50 – osobowa grupa, która udała się do Koszalina, była zachwycona tą wyjątkową wycieczką, a ponadto tym co zobaczyli, a i wrażenia z wizyty w zakładzie produkującym przesliczne bombki były całkiem nie małe.
Wizyta w tym miejscu oczywiście uzgodniona została dużo wcześniej, i wtedy też zamówiono sporą partię bombek z wypisanymi na nich konkretnymi imionami, które to bombki trafiły teraz do poszczególnych uczestników WTZ. To tym bardziej wielka dla nich frajda, kiedy rodzina, przyjaciele, spojrzą na choinkę, na której zawieszona będzie piękna świeżutko zrobiona bombka z imieniem danej konkretnej osoby.
„Pobyt w zakładzie bombek to duże wydarzenie dla naszych uczestników. Przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu jakiś czas i efekt był naprawdę imponujący. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego jak powstaje piękna, kolorowa bombka. Poznaliśmy wiele szczegółów jak się je robi i to jest naprawdę bardzo interesujące.” – powiedziała po powrocie w imieniu wycieczkowiczów kierownik kamieńskich WTZ, Dorota Leus.
Trwa adwent, trwają powoli przygotowania do świąt, a więc jest to też czas dla Mikołajów, oczywiście także dla zielonych i pachnących choinek, ale i dla samych bombek, wielu przeróżnych świecidełek, i oczywiście dla wszystkiego tego co związane jest z Bożym Narodzeniem. A czas około świąteczny czuć już dosłownie na każdym kroku.
Spotkanie w świecie bombek dla uczestników Warsztatów było bez wątpienia wyjątkowe i zarazem jednym z elementów przygotowywania się do tych niepowtarzalnych i rodzinnych świąt. I na pewno dla wielu ten fakt pozostanie na długo w pamięci, a także i to, że niemal każdy ma teraz w swym domu śliczną, kolorową bombkę z Koszalina, z wypisanym swoim imieniem, która lada chiwila zawiście na zielonym drzewku. Frajda dla wycieczkowiczów całkiem spora.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *