Wychowankowie kamieńskiego OREW złożyli wizytę w zakładzie stolarskim

W ramach poznawania różnych zawodów, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego działającego przy kamieńskim Kole PSONI, korzystając z zaproszenia Pana Bogusława Rużewicza, udali się do prowadzonego przez niego od wielu lat w Kamieniu Pomorskim zakładu stolarskiego. Celem wyprawy było dokładne zaobserwowanie na czym polega praca stolarza, jakich narzędzi używa się w pracy.

Wychowankowie w praktyczny sposób mogli spróbować prac stolarskich w asyście Pana stolarza, a nadto spróbować w jaki sposób obsługuje się niektóre narzędzia i urządzenia będące na wyposażeniu zakładu stolarskiego.

Wizyta w stolarni pomogła młodym ludziom zrozumieć, że praca ta jest łatwa, ale też i niebezpieczna. I mimo wszystko bardzo ciekawa.

Właśnie dzięki stolarzom takim jak Pan Bogusław powstają piękne meble, krzesła, stoliki, drewniane schody i balustrady.

Wizyta ta spełniła oczekiwania naszych wychowanków i dała im wiele radości. Na koniec każdy z wychowanków mógł wybrać sobie w prezencie listewkę, którą wykorzysta na swoich zajęciach, rozwijających kreatywność.

Panu Bogusławowi bardzo serdecznie dziękowaliśmy za poświęcony czas, za opowiadanie w przystępny sposób o pracy w stolarni, jak również niezapomniane przeżycia, jakich mogli doświadczyć wychowankowie OREW.

Info. wł./Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *