Wychowankowie kamieńskiego OREW wspólnie witali i bawili się z gościem z dalekiej i mroźnej Północy

W przeddzień Dnia św. Mikołaja, w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym, działającym przy kamieńskim Kole PSONI, odbył się doroczny bardzo okazały i ciepły zarazem Bal Mikołajkowy.

Spędzając wspólnie ten radosny dzień, wychowankowie Ośrodka bawili się najpierw dekorując okazałą choinkę, po czym odpowiadali na przeróżne pytania dotyczące oczywiście… Świętego Mikołaja. I oczywiście z ogromną niecierpliwością czekali na przybycie wyjątkowego gościa oraz na wspaniałe prezenty, które z sobą ów gość z białą brodą przyniósł.

Aby przywołać Mikołaja, bawiący się musieli wypowiedzieć zaczarowane i zarazem magiczne zaklęcia, które były słyszane nawet w dalekiej Laponii, leżącej na pokrytej śniegiem mroźnej północy Finlandii. Święty Mikołaj przyleciał oczywiście na saniach, wraz ze swoimi nieodzownymi pomocnicami, po czym rozdawał wszystkim wychowankom oczekiwane prezenty, chętnie przy tym pozując do pamiątkowych zdjęć. Wychowankowie OREW podczas spotkania z Mikołajem wzięli udział w wielu zabawach koronujących owo niezapomniane spotkanie, m. in. w zabawie z chustą animacyjną, w śnieżnej bitwie oraz tworząc zespołowo śnieżne, kartonowe bałwanki.

Podczas tego wspólnego świętowania wszystkim towarzyszyła ciepła już świąteczna muzyka, która dodawała niesamowitego i zarazem wspaniałego klimatu, jak i przemiłą atmosferę, która była namiastką nadchodzących grudniowych, rodzinnych świąt.

Na podstawie info. wł. – Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *