Wtorki Klasyczne w Parku Chopina

Usta milczą, dusza śpiewa, a pieśni rozbrzmiewają w Parku Chopina…

13 lipca na koncercie z cyklu „Klasyczne Wtorki” przed tłumnie zgromadzoną publicznością wystąpili:

Aleksandra Przybyła –sopran, w lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.

Filip Bańkowski –tenor, muzyką (śpiew, muzyka poważna, organowa) pasjonuje się od dzieciństwa. Od 2013 roku śpiewał w  Chórze Kameralnym ZUT w Szczecinie, z którym brał udział w licznych koncertach w kraju i za granicą. Obecnie student II roku Magisterskiego Wydziału Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Ryszarda Handke oraz II roku Licencjackiego Wydziału Wokalistyki w klasie śpiewu mgr Beaty Dunin-Wąsowicz w Kolegium Sztuk Muzycznych Akademii Sztuki w Szczecinie. Brał udział w II Konkursie Wokalnym im. Carla Loewe w Szczecinie w mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Urlicha Messthalera z Akademi Muzyki Dawnej w Bazylei, w warsztatach dyrygenckich prowadzonych przez prof. Innę Shorokhovą z Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Kemerowie (Rosja).Pracuje jako instruktor w Szczecińskim Chórze Chłopięcym „Słowiki” 

Jest czynnym dyrygentem i prowadzi chór „Cantores Osoviensis Mater Dolorosa” przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie Osowie.

 

Marek Kwarta ukończył szkołę muzyczną w Pucku w klasie fortepianu. Jest laureatem gitarowych konkursów muzycznych m.in. Wojewódzkiego Konkursu Muzyki Gitarowej w Gdańsku (2 miejsce), konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu” (finalista) w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gra w zespołach jazzowych i big bandach w Gdyni, Władysławowie i  Szczecinie. Regularnie występuje jako pianista – akompaniator, współpracując z zespołami chóralnymi i solistami. Obecnie studiuje na Wydziale Edukacji Muzycznej w klasie dyrygentury chóralnej i fortepianu jazzowego oraz na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu w Akademii Sztuki w Szczecinie.

W repertuarze koncertu były znane arie i pieśni takich kompozytorów, jak Stanisław Moniuszko, Ignacy Jan Paderewski, Georg Friedrich Händel , Mieczysław Karłowicz, Tadeusz Joteyko, Karol Szymanowski.

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia letniego sezonu artystycznego.

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

www.mdkmiedzyzdroje.com

www.facebook/mdkmiedzyzdroje/

To top