Wspólne bieganie w nowej odsłonie

Możemy spotkać ich w parkach, na ulicach, wczesnym rankiem i wieczorem, w deszczu lub w słońcu we wszystkie pory roku. Są wszędzie i jest ich coraz więcej. Bieganiem zauroczyło się już blisko 4 miliony Polaków. Pytanie dlaczego akurat teraz ? Przecież szybsze poruszanie nogami to żadne naukowe odkrycie ? Czy to kolejny sezonowy trend spędzania wolnego czasu ? Czy może przyczyna leży znacznie głębiej i postanowiliśmy wrócić do korzeni i zadbać o nasz styl życia ?
Dla niektórych bieganie zaczyna się niespodziewanie. „Tego dnia, tak bez przyczyny postanowiłem trochę pobiegać. Pobiegłem do końca drogi, a kiedy tam dotarłem, pomyślałem, że pobiegnę na koniec miasta. A kiedy tam dotarłem, pomyślałem sobie, że przebiegnę przez hrabstwo Greenbow. A skoro dotarłem aż tak daleko, dlaczego miałbym nie przebiec przez cały stan Alabama ?”- powiedział Forest Gump. Tak oto przebiegł całe Stany Zjednoczone, a kiedy dotarł do oceanu postanowił zawrócić i… biec dalej.
Nie każdy z nas jest Forestem Gumpem, lecz tak jak on możemy postawić sobie konkretne cele do których będziemy ambitnie dążyć. Bieganie kształtuje nasz charakter. Pokazuje na ile jesteśmy konsekwentni, czy mamy wystarczająco siły i zapału w tym co robimy. Pozwala nam poznać samych siebie.
Rosnąca popularność sprawiła, że bieganie jest postrzegane jako „bycie fajnym”. Nawet jeśli stwierdzimy, że jest to moda w dodatku trochę snobistyczna to trzeba przyznać, że jest to zdrowa moda. Poprawa kondycji i samopoczucia, lepsze funkcjonowanie całego organizmu, uwolnienie się od stresów, poprawa krążenia krwi, obniżenie poziomu cholesterolu…Wymieniać dalej?
Również Kamień Pomorski zachłysnął się modą na bieganie. Oprócz „Biegu Trzech Mostów”, zajęć w ramach akcji „Biegam Bo Lubię” oraz „Biegu Niepodległościowego” organizowane są podobne imprezy.
Już 04 grudnia br. odbędzie się kolejne „Wspólne bieganie” organizowane przez Klub Biegacza Kamień Pomorski. Tym razem będziemy biegać ulicami naszego pięknego miasta. Każdego kto chce w tym dniu aktywnie spędzić czas zapraszamy o godzinie 18:00 przed Halę Widowiskowo – Sportową w Kamieniu Pomorskim (ulica Wolińska 9).
Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z bieganiem, brakuje Ci motywacji lub po prostu nie lubisz samotnego biegania nie odkładaj decyzji na później – przyłącz się do nas. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Klubie Biegacza Kamień Pomorski, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.kb-kamien.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *