Wojewódzkie święto plonów w Przelewicach

Tegoroczne żniwa i prace polowe w regionie dobiegły końca. Zgodnie z rolniczą tradycją zwieńczeniem tego okresu są dożynki. Wspólne świętowanie na Pomorzu Zachodnim odbędzie się 4 września 2021 r. w Przelewicach.

Wydarzenie połączy tradycyjną część: nabożeństwo, korowód, występy kapel ludowych, obrzęd dożynkowy, prezentacje ludowych zespołów;  z częścią rozrywkową na którą złoży się program muzyczno-kabaretowy, a w nim m.in. skecze, wiersze i koncerty. Poznany także laureata konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Jarmark kusić będzie produktami i potrawami kuchni regionalnej, rękodziełem i wyrobami artystycznymi. Lokalni wystawcy zaprezentują m.in. ogórki kołobrzeskie, miody, sery kozie, paprykarz, powidła radziszewskie, przetwory z malin, pasztet marwicki oraz chleb i paszteciki gwdowskie.

Nie zabraknie atrakcji dla rodzin – konkursów i zabaw dla dzieci, malowania twarzy, balonów, dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Podczas wydarzenia nagrodzeni zostaną również laureaci konkursów Sołtys Roku oraz Piękna Zachodniopomorska Wieś.

Dodatkowo na dożynkach w oranżerii Szpital „Zdroje” postawi mobilny punkt szczepień. Czynny będzie
w godzinach 15-18.

Biuro Prasowe

Gabinet Marszałka

To top