Wizyta uczniów SPdP w kamieńskiej bibliotece i w księgarni

W ramach poznawania zawodów, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy działającej przy kamieńskim Kole PSONI, w czwartek 16 maja br. udali się do miejscowej biblioteki publicznej, gdzie sympatyczny bibliotekarz oprowadził wszystkich po placówce. Pokazywał kolejne działy biblioteki, wyjaśniając między innymi zasady zapisania się do niej oraz zasady wypożyczania książek czy czasopism.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali niezwykle interesujących wiadomości, oglądali prawie wszystkie zakamarki biblioteki, ale i pokaźny biblioteczny księgozbiór.

Po zakończeniu spotkania z bibliotekarzem uczniowie udali się do księgarni „Wiedza”, którą prowadzi od wielu lat pani Jadwiga Abramowicz. Uczniowie dowiedzieli się co to jest księgarnia, usłyszeli o tym, że można tu kupić lub zamówić niemal każdą książkę wydaną przez rodzime wydawnictwa.

Powiązanie biblioteka – księgarnia jest wyjątkowo duże i niezwykle istotne,      a to wszystko przez książkę, którą w różnej mierze czytają lub kupują, dorośli, dzieci     i młodzież – również nasi uczniowie.

Wizyta w bibliotece i księgarni pokazała, iż potrzeba czytania, a tym samym nabywania potrzebnej w życiu wiedzy, to jedna z domen życia społecznego, nie tylko w obecnej dobie cyfryzacji. Sami uczniowie podkreślili, że często zaglądają do literatury, tak młodzieżowej jak i naukowej, z której mogą się dowiedzieć wielu bardzo interesujących informacji przydatnych w dorosłym życiu.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *