Wielka kraksa przy stacji kolejowej Świnoujście – Przytór. Zderzenie autobusu, tira, osobówki i pociągu! 1 osoba w szpitalu.

Do groźnego wypadku doszło przy stacji kolejowej Świnoujście – Przytór. W piątek, przed godziną 9:00 zderzyły się tam autobus, tir, osobówka i pociąg. W wyniku wypadku ranna została 1 osoba. Mężczyzna podróżujący autobusem został przetransportowany do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia. Na jakiś czas stanął także pociąg i ruch kolejowy. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.Jak udało nam się ustalić w kierunku przeprawy promowej ze Skandynawią jechał tir. Kierowca chciał zwolnić i lekko przyhamował. Jadący za nim autobus z małą grupą osób z Ukrainy zareagował gwałtownie i uderzył w Tira, dokładnie w tył naczepy.

WYDARZENIA

ikamien.pl • Piątek [12.02.2021, 13:28:12] • Świnoujście

Wielka kraksa przy stacji kolejowej Świnoujście – Przytór. Zderzenie autobusu, tira, osobówki i pociągu! 1 osoba w szpitalu.

rzy stacji kolejowej Świnoujście – Przytór. W piątek, przed godziną 9:00 zderzyły się tam autobus, tir, osobówka i pociąg. W wyniku wypadku ranna została 1 osoba. Mężczyzna podróżujący autobusem został przetransportowany do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia. Na jakiś czas stanął także pociąg i ruch kolejowy. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Jak udało nam się ustalić w kierunku przeprawy promowej ze Skandynawią jechał tir. Kierowca chciał zwolnić i lekko przyhamował. Jadący za nim autobus z małą grupą osób z Ukrainy zareagował gwałtownie i uderzył w Tira, dokładnie w tył naczepy.

Następnie autobus obróciło i zjechał na przeciwległy pas, wjechał na pas zieleni i zatrzymał się przy torach. W międzyczasie, gdy zjechał na przeciwległy pas to uderzył w tył pojazdu wojskowego marki ducato. To jednak nie koniec! Bo gdy autobus zatrzymał się przy torach, to akurat nadjeżdżał pociąg z cysternami. Maszynista, gdy tylko zauważył autobus, zaczął hamować, ale nie zdążył i uderzył w maskę autobusu!

– Na drodze krajowej numer 3, przy stacji kolejowej Świnoujście – Przytór. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu, pojazdu ciężarowego marki Man, pojazdu osobowego marki Fiat Ducato, a także pociągu. Na drodze krajowej numer 3 ruch odbywa się wahadłowo. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu, zarówno kolejowym jak i drogowym – poinformował telefonicznie sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Straż pożarna przyjechała pierwsza, zaraz pojawiły się trzy karetki pogotowia ratunkowego, policja. Były też służby kolei. Autobus wyciągnięto z rowu przy torach. Wznowiono ruch pociągów.

źródło: www.ikamien.pl

fot. Andrzej Ryfczyński

To top