Wielce udany konkurs recytatorski w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym przy kamieńskim Kole PSONI

Dnia 20.03.2018 r. w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym działającym przy kamieńskim Kole PSONI, odbył się konkurs recytatorski pod hasłem ,,Wiesze znane i lubiane”, który przygotowały panie Daria Karczmarska i Marta Suszek.

,,Poeci chcą albo uczyć, albo bawić” – w tym dniu była okazja zetknąć się zarówno z jednym jak i z drugim.

Dzieci z grup: Skrzaty, Smerfy i Pszczółki, wyłonione w eliminacjach grupowych, recytowały wiersze polskich poetów takich jak: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Marii Konopnickiej. Oceny recytujących dokonywało jury w składzie: Joanna Grabowska, Paulina Sudoł, Wojciech Ignaczewski, Renata Ryterska i Weronika Szymańska.

Komisja oceniała występy biorąc pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Występy przedszkolaków wywołały wiele emocji, i jurorom bardzo ciężko było wybrać najlepszych. Po długich obradach komisja ostatecznie wyłoniła zwycięzców oraz p[przyznała wyróżnienia, które otrzymali: Oliwia Stukan z grupy Smerfy, Tymoteusz Wiatrak z grupy Skrzaty oraz Krystian Kosierb z grupy Pszczółki.

Najlepszymi okazali się: I miejsce Antonina Jastrzębska z grupy Smerfy, II miejsce Laura Czajkowska z grupy Smerfy oraz III miejsce Nina Rozpendkowska z grupy Skrzaty. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych dzieci biorących udział w konkursie, wiemy, że każde z nich pokazało się z jak najlepszej strony. Serdecznie gratulujemy laureatom, dziękujemy rodzicom za pomoc w opanowaniu tekstu. Życzymy dalszych sukcesów.

Info. wł./Miwa

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *