Wernisaż malarski Doroty Juszkowskiej-Łysiak.

W niedzielę w Łukęcinie w holu ośrodka wczasowego “Wielki Błękit” odbył się kolejny wernisaż wystawy malarskiej ( potrwa do 20 sierpnia) członkini kamieńskiego UTW – Doroty Juszkowskiej-Łysiak. Nasza Dorotka zaczęła malować po wstąpieniu do UTW w Świnoujściu, gdzie wtedy mieszkała. W kole plastycznym udzielała się bardzo aktywnie, czego efektem były jej liczne prace, a pierwszą wystawę miała w 2008 roku w świnoujskim “Forcie Anioła”. A potem były kolejne. Po przeprowadzce do Kamienia Pomorskiego w 2012 roku jako członek kamieńskiego UTW, w kole plastycznym pod okiem dyrektora Kamieńskiego Domu Kultury- Stanisława Motyki, szkoli nadal swój warsztat i  wystawia swoje prace, a część z nich stworzone wiosną tego roku można obejrzeć właśnie w Łukęcinie. W swoich pracach wykorzystuje suchą pastel, akwarele, olej i ostatnio węgiel.
Malarstwo, to nie jest jej jedyne hobby na emeryturze. Po wstąpieniu do kamieńskiego UTW, w wieku 65- lat, pomimo problemów ze słuchem, wróciła do nauki gry na fortepianie (rozpoczęła ją jeszcze w szkole podstawowej), w ramach zajęć w KDK-u.
Następna wystawa, nie tylko prac Doroty, jest planowana jesienią w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *