„Warsztacik” – kwartalnik młodych, zdolnych niepełnosprawnych

Niedawno ukazał się drugi numer z rzędu kwartalnika wydawanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ), działających przy kamieńskim Kole PSOUU. Redagują go młodzi, zdolni uczestnicy Pracowni Redakcyjno – Poligraficznej, pod czujnym okiem instruktora terapii zajęciowej, Mirosławy Wojewódzkiej.

Poprzedni numer ukazał się przed świętami bożonarodzeniowymi, drugi, pod koniec marca.

W tej niewielkiej, kolorowej publikacji, młodzi redaktorzy piszą w przejrzysty sposób całkiem fajne rzeczy, przede wszystkim z życia WTZ, ale też zamieszczają w niej wiele różnych ciekawostek. Dla przykładu można w niej też znaleźć rozrywkę, w tym i łamigłówki do rozwiązania.

„Nasz „Warsztacik” pokazaliśmy w wielu instytucjach, w tym w Urzędzie Miejskim, a także na naszym OREW – ie, który został przychylnie przyjęty. Wcześniej była dość długa przerwa w jego wydawaniu, która spowodowana była różnymi względami.

Niedawno powróciliśmy do jego wydawania. Młodzi uczestnicy pracowni redakcyjno – poligraficznej bardzo żywo interesują się tym tematem i ochoczo biorą udział w redagowaniu naszego małego kwartalnika.” – mówi Dorota Leus, kierownik WTZ.

Zespół młodych redaktorów składa się z kilku osób. Są wśród nich Patryk, Łukasz, Nikodem, Tadeusz oraz Natalia i Wioletta.

Niebawem kamieńskie Koło PSOUU uroczyście będzie obchodzić 20 – lecie swego powstania, stąd jak nas zapewniono, sporo miejsca dla tego wydarzenia poświęci się w czerwcowym wydaniu „Warsztacika”, do którego, jeśli komuś wpadnie w ręce, zapraszamy do jego uważnego przejrzenia, bo naprawdę warto.

Dwa numery tego młodzieżowego całkiem ciekawego kwartalnika, w którym sporo miejsca oddaje się kolorowym fotografiom, można już teraz przeczytać i przejrzeć. A następny niebawem będzie redagowany, oczywiście, co zrozumiałe, pod kątem wspomnianych jubileuszowych uroczystości. Ale na pewno znajdzie się w nim wiele innych interesujących tematów związanych z życiem nie tylko WTZ.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *