Wapnica, Szczecin, Szczecinek, Warszawa czyli weekendowe starty „Klubu Biegacza Kamień Pomorski”

 

W sobotę 23 kwietnia br. XX Wiosennymi Biegami Przełajowymi pod hasłem „Żyjemy zdrowo i na sportowo” rozpoczęło się weekendowe bieganie Klubu Biegacza Kamień Pomorski. Na początek w Wapnicy odbył się Bieg Vipów na dystansie 300 metrów, w którym udział wziął Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski. Następnie odbyło się kilkanaście biegów dla dzieci i młodzieży by na końcu wystartowali dorośli na dystansie 3000 metrów. Na tym dystansie udział wzięła Bożena Jańczak.

W tym samym czasie Roman Heimrot wziął udział w dwóch imprezach biegowych, które odbyły się w Szczecinie. Na początku Romek wystartował na dystansie 5 km w ramach Parkrun Szczecin, gdzie ostatecznie zajął 16 miejsce z czasem 21 minut i 15 sekund. Dwie godziny później Romek wystartował w biegu Bukowy Kros Górski im. Jerzego Kortza, w którym uplasował się na 25 miejscu z czasem 48 minut i 59 sekund.

Dzień później w Warszawie odbyło się Narodowe Święto Biegania pod nazwą Orlen Warsaw Marathon, w którym wystartowała dwójka naszych zawodników. Najlepszym spośród maratończyków KB Kamień Pomorski okazał się Arkadiusz Borysiuk, który z czasem 03:21:59 ukończył zmagania na wysoki 1167 miejscu; tuż za Borysem uplasował się Arkadiusz Rapcia, który Królewski Dystans pokonał w czasie 03:41:14 co dało mu 2424 miejsce.

Można powiedzieć, iż był to dopiero początek niedzielnego biegania, ponieważ trójka reprezentantów KB Kamień Pomorski udała się do Szczecinka, gdzie w ramach 33. Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego rywalizowali na dystansie 10 km. Jako pierwszy linię mety przekroczył Grzegorz Materka z czasem 43 minut i 18 sekund, co dało mu 114 miejsce; jako druga spośród klubowiczów na mecie zameldowała się Jolanta Mejka z czasem 51 minut i 2 sekund, co dało jej 371 miejsce; niewiele za nią metę przekroczyła Joanna Janowicz, która na pokonanie tego samego dystansu potrzebowała 57 minut i 14 sekund.

Wreszcie przyszedł czas na naszego nowego klubowicza. Radek Bogdański wziął udział w X Ekumenicznym Biegu Charytatywnym pod hasłem “Biegnij aby widziała !!”. Był to specyficzny bieg, w który nie był najważniejszy czas, a dobra zabawa i pomoc w zebraniu pieniążków dla Lenki, małej dziewczynki, u której wykryto nowotwór złośliwy obu oczu, zwany potocznie SIATKÓWCZAKIEM. Pierwotnie bieg miał być zorganizowany dla Piotrusia Wróbla, ale w międzyczasie wydarzyło się coś wspaniałego i dla Piotrusia zebrano 1,5 mln zł i Piotruś przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych na leczeniu. W imieniu Piotrusia jego rodzice podpowiedzieli, aby pomóc kolejnemu dziecku. Gratulujemy wszystkim zawodnikom a zwłaszcza tym, którym udał się poprawić swoje życiówki.

Info. wł.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *