Ulica C. K. Norwida w Kamieniu Pomorskim bez gospodarza!

Ostatnimi laty miasto Kamień Pomorski jest z dnia na dzień coraz bardziej zaniedbane. Ulice pełne dziur, nieczytelne znaki drogowe, dziurawe chodniki, niesprawne oświetlenie jest widoczne na każdym miejscu. Kamień Pomorski nie ma gospodarza! Do naszej redakcji  zadzwonił ostatnio mieszkaniec ulicy Norwida, żaląc się na dziury w jezdni,  przez które uszkodził sobie samochód. Udaliśmy się w ten rejon miasta i faktycznie, już na wjeździe na ulicę Norwida o mało co samochód wpadłby w istniejącą dziurę w jezdni. Sytuacja ta trwa od dłuższego czasu. Dziura jest tuż po skręcie w tą ulice z ulicy Długosza, a po przejechaniu około 100 metrów na kierowców czeka druga. Nawet słupek telekomunikacyjny doznał uszczerbku  i stoi przekrzywiony tuż przy zjeździe z ulicy Długosza. Po około 150 metrach w oczy rzucają się przekrzywione dwie  skrzynki energetyczne, które od wielu lat czekają na naprawę. Czy dopiero kiedy nastąpi nieszczęście, służby energetyczne zauważą, że już dawno powinny z nimi zrobić porządek? Co w tym mieście robi Burmistrz i jego służby miejskie? Czy nie ma komu podjąć jakichkolwiek działań? Wystarczy zadzwonić do służb energetycznych i telekomunikacji. Wystarczy zlecić firmie łatającej ostatnio dziury na drogach ulic Kamienia.

Widać, że Burmistrz Kamienia i jego zastępca mają co innego do roboty i na ulicę Norwida nie zaglądają. Czas najwyższy znaleźć przynajmniej raz w tygodniu trochę czasu, by przejechać się po Kamieniu Pomorskim i jego okolicach, i rzucić gospodarczym okiem na teren swojej gminy.

Ale co można oczekiwać od Burmistrza, który od ponad  roku nie widzi zerwanej tablicy tuż przy swoim domu? O tej tablicy pisaliśmy w naszej gazecie, jak i na portalu Echo Powiatu Kamieńskiego. Widocznie  Burmistrz nas nie lubi i na złość nam tablicy nie naprawi. Czy Burmistrz nie lubi też mieszkańców ulicy Norwida? Tam statystycznie mieszkają w ponad 50% jego wyborcy, którzy na niego oddali swój głos. A co będzie kiedy w tym roku ci wyborcy się zdenerwują i wybiorą innego kandydata na to stanowisko. Tego, który będzie bardziej czujny i nie będzie udawał, że nie widzi dziur na ulicy czy chodniku!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        W.T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *