Uczniowie SPdP i OREW z wizytą u mechanika samochodowego

W czwartek 12 kwietnia, uczniowie SPdP i OREW działających przy kamieńskim Kole PSONI, w ramach poznawania zawodów, udali się z wizytą do warsztatu mechaniki samochodowej w Kamieniu Pomorskim, gdzie powitał ich pan Ryszard.

Młodzież słuchała opowieści pana mechanika o zawodzie mechanika, o samochodach, o tym jakie przeglądy w warsztacie są przeprowadzane. Pan mechanik powiedział o największych mankamentach jakie można zauważyć w naprawianych samochodach.

Ten warsztat istnieje od ponad trzech dekad, a mechanik – pan Ryszard, ze swym zawodem zetknął się jeszcze w szkole średniej, bowiem ukończył technikum samochodowe, a potem przez kolejne lata cały czas sukcesywnie się dokształcał, bowiem technika motoryzacyjna ciągle się rozwija.

Podczas tego spotkania mechanik w bardzo przystępny sposób opowiadał i odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania. Oprowadził wszystkich po kolejnych zakamarkach warsztatu, wyjaśniając niektóre niuanse mechaniki samochodowej.

Pan Ryszard przygotowany na okoliczność wizyty wyjątkowych gości, poczęstował wszystkich słodkim poczęstunkiem życząc uczniom na koniec wizyty dobrej nauki w szkole.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *