Uczestnicy z kamieńskich WTZ odwiedzili szczecińską Telewizję

Na wieść, że część chętnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy kamieńskim Kole PSOUU, pojedzie do szczecińskiej telewizji, zrobiło się głośno, gwarno i wszyscy oni czekali z niecierpliwością na ten niezwykły wyjazd.

W TVP Szczecin, Oddziale telewizji publicznej istniejącym kilka dekad, zwiedzający mogli zapoznać się z praca dziennikarzy telewizyjnych, zobaczyć różne studia, a także jak nagrywa się różnorakie programy, które potem można zobaczyć na szklanym ekranie. Zapoznali się ze sprzętem: kamerami czy mikrofonami oraz cennym osprzętem. Nawet sami mogli siebie zobaczyć na telewizyjnych monitorach, co wzbudziło w zwiedzających dodatkowe emocje.

Ciekawość uczestników telewizyjnej wyprawy nie znała granic. Doprawdy wszystko ich interesowało, bo nie co dzień jest się w takim wyjątkowym miejscu jak właśnie telewizja.

Przygotowaliśmy ten wyjazd z tą myślą, by nasi uczestnicy, którzy odwiedzają dużo różnych ciekawych a nawet niezwykłych miejsc, mogli choćby pokrótce spojrzeć niejako od telewizyjnej kuchni. Świadomość tego co się ogląda na co dzień w telewizji to jedno, jednak zobaczyć studio, dziennikarzy, na żywo, to drugie i to jest zupełnie inna bajka.” – podsumował wyjazd organizator wycieczki, Paweł Rączkowski, na co dzień instruktor terapii zajęciowej w kamieńskim WTZ.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *