Uczestnicy kamieńskich WTZ uczą się nie tylko gospodarności

Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy kamieńskim Kole PSOUU mają łącznie dziewięć pracowni. Jedna z nich – Pracownia Gospodarstwa Domowego, zajmuje się jak sama nazwa wskazuje, różnymi czynnościami związanymi z domem.
Niejako hitem ich pracy są wszelakie wypiekane na warsztatach ciasta, między innymi trafiają do kawiarenki, która znajduje się w budynku przy ul. Garncarskiej i każdy je może zakupić.
Młodzieżą w tej pracowni kierują instruktorki: Monika Wałuszko oraz Ewa Romanowicz, a ta zdolna młodzież to: Ania, Justyna, Damian oraz Piotr N. i Piotr Ś., która uczy się podstaw, między innymi właśnie wypiekania przeróżnych ciast.
„Nasze ciasta staramy się urozmaicać asortymentowo, i tak wypiekamy między innymi: porzeczkowce, kajmany, cytrynowce, maślankowce, jabłeczniki czy kokosowe. Nasi podopieczni przyswajają sobie wiedzę i jak wiemy, od czasu do czasu nawet próbują swoich sił w wypiekaniu ciasta w rodzinnym domu.” – mówią panie Ewa i Monika.
Forma integracji, poniekąd zabawy, a nabywanie doświadczenia w kontekście gospodarstwa domowego, jego podstaw, są w przypadku uczestników Warsztatów jak najbardziej na miejscu. Uczestnicy uczą się porządku, dbają o czystość warsztatów, w swojej pracowni uczą się dozowania produktów do kolejnych wypieków. A to wszystko po to, by w przyszłości mogli samodzielnie pracować wnikliwiej nad samym sobą i należycie dbać o siebie, swoich bliskich i o swoje otoczenie.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *